راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

رکورد بیشترین حجم تراکنش‌های بانکداری الکترونیک در کشور شکسته شد

به گفته سید ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک، در روز ٢٨ اسفند بیش از ١۶٨ میلیون تراکنش در سامانه شتاب و بیش از ١٩٧ میلیون تراکنش در سامانه شاپرک با سطح پایداری بالاتر از ٩٩ درصد پردازش شده است.

دوشنبه، ۲۸ اسفند ماه، ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی به‌طور سرزده در ادارات ارزی و بین‌الملل بانک و همچنین سایت شرکت خدمات انفورماتیک حضور پیدا کرد و از زحمات همکاران خود تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در این بازدید که غروب روز دوشنبه ٢٨ اسفند و به طور سرزده انجام شد، سیف در جریان اقدامات حوزه‌های مختلف در بخش اعتبارات اسنادی ارزی و تسویه معاملات ارزی قرار گرفت.

همچنین سیف با حضور در سایت شرکت خدمات انفورماتیک که کلیه سامانه‌های حاکمیتی شامل شتاب، شاپرک، چکاوک، ساتنا، پایا و … و همچنین سامانه‌های بانک‌های ملی و صادرات ایران در آن قرار دارد، بازدید کرد.

این بازدید در روزی انجام شد که بالاترین و بیشترین حجم ترافیک در بانکداری الکترونیکی کشور رقم خورد و تمام رکوردها در این روز شکسته شد.

به گفته نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک، در روز ٢٨ اسفند، بیش از ١۶٨ میلیون تراکنش در سامانه شتاب و بیش از ١٩٧ میلیون تراکنش در سامانه شاپرک با سطح پایداری بالاتر از ٩٩ درصد پردازش شده که رکورد محسوب می‌شود و کم نظیر است.

همچنین در این دیدار، عراقچی معاون ارزی، احمدی دبیر کل، یعقوبی معاون امور بین‌الملل بانک مرکزی، رییس شورای پول و اعتبار را همراهی کردند.

رییس کل بانک مرکزی با تقدیر از زحمات و تلاش‎های همکاران بانک مرکزی، بانک مرکزی را نهادی منحصر به فرد در کشور توصیف کرد که نقش ارزنده‌ای در ثبات اقتصادی ایران در سال‌های اخیر داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.