راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

امکان گزارش­ گیری آنلاین از وضعیت اقساط تسهیلات در بانک مسکن

بانک مسکن با فراهم کردن امکان گزارش‌گیری لحظه‌ای از آخرین وضعیت پرداخت اقساط تسهیلات مسکن به صورت «آنلاین و مجازی» نیاز به سفرهای درون شهری مشتریان را در روزهای پایانی سال به حداقل رساند.

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، این بانک امکان گزارش­‌گیری لحظه­‌ای از وضعیت پرداخت اقساط تسهیلات مسکن به صورت «آنلاین و مجازی» را برای تسهیلات گیرندگان فراهم کرده تا از این طریق مشتریان و دریافت‌کنندگان تسهیلات بتوانند در آخرین روزهای سال با سهولت و بدون نیاز به سفرهای درون­ شهری برای مراجعه به شعب بانک، از آخرین وضعیت بدهی خود به بانک با خبر شوند.

این امکان موجب می­‌شود مشتریان در کسری از ثانیه با مراجعه به سامانه اطلاع از آخرین وضعیت مربوط به اقساط پرداخت شده و باقی‌مانده بدهی به بانک،در صورت داشتن بدهی و معوقات پرداختی، حساب خود را با بانک تسویه کرده و مشمول جرایم دیرکرد ناشی از پایان سال نشوند. در واقع با مراجعه به این سامانه چالش عدم اطلاع از وضعیت بازپرداخت اقساط برای تسهیلات گیرندگان و سپس متحمل شدن جرایم دیرکرد برطرف می‌شود.

این امکان برای تمامی انواع تسهیلات مسکن دریافت شده از سوی تسهیلات گیرندگان اعم از تسهیلات گیرندگان صندوق پس انداز مسکن یکم، تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم تسهیلات و سایر تسهیلات بانک عامل بخش مسکن به خصوص تسهیلات مسکن مهر قابل استفاده است.بر این اساس تمامی تسهیلات گیرندگان می­‌توانند در هر زمان و در هر مکانی با صرف زمانی بسیار اندک تمامی اطلاعات مربوط به آخرین وضعیت بازپرداخت تسهیلات خود اعم از مبلغ کل تسهیلات، مبلغ کل اقساط، مانده بدهی، مانده جریمه، مانده معوقه، تعداد کل اقساط، مانده کارمزد،کسری از قسط و تعداد اقساط پرداخت شده را مشاهده کنند. در این سامانه اینترنتی، کاربران (تسهیلات گیرندگان) قادر خواهند بود علاوه بر مشاهده زمان سر رسید اولین قسط، از زمان دقیق سر رسید قسط بعدی در هر مرحله اطلاع پیدا کنند.

در بسیاری از موارد برخی از تسهیلات گیرندگان مسکن به ویژه تسهیلات گیرندگان مسکن مهر به دلیل عدم اطلاع از جزییات پرداخت اقساط تسهیلات در پرداخت قسط های بعدی دچار تاخیر شده و از زمان دقیق بازپرداخت قسط بعدی بی اطلاع بودند؛ در چنین وضعیتی تسهیلات گیرندگان متحمل زیان شده و مشمول پرداخت جرایم ناشی از دیرکرد بازپرداخت تسهیلات می شدند و در بسیاری موارد از این جرایم نیز مطلع نمی شدند؛ این در حالی است که با راه اندازی این سامانه تمام مشکلات مربوط به عدم اطلاع و دسترسی تسهیلات گیرندگان به آخرین وضعیت پرداخت اقساط مسکن برطرف شده است.

در این سامانه همچنین تسهیلات گیرندگان می توانند با مشاهده تمام اطلاعات مربوط به دریافت تسهیلات اعم از اطلاعات هویتی شامل نام و نام خانوادگی صاحب حساب، شماره حساب و شماره کارت اقساط خود را مشاهده کنند و در صورت عدم تطابق با شماره حساب و کارت خود به منظور اصلاح مشکل ایجاد شده به سرعت مطلع شده و اقدام کنند.

این سامانه اینترنتی هم اکنون در اختیار و در دسترس تسهیلات گیرندگان انواع تسهیلات مسکن قرار دارد؛ تسهیلات گیرندگان می توانند با مراجعه به این سایت، پس از انتخاب گزینه سامانه بانکداری الکترونیک،گزینه پرداخت قسط را انتخاب کنند و وارد بخش مربوطه برای اطلاع از آخرین وضعیت و جزییات پرداخت اقساط تسهیلات مسکن شوند؛ در این قسمت با وارد کردن شماره کارت قسط مربوط به تسهیلات دریافتی، افراد به صفحه ای هدایت می شوند که در آن آخرین وضعیت و ریز جزییات مربوط به پرداخت اقساط از سوی تسهیلات گیرندگان به تفکیک نمایش داده شده است.

کاربران و تسهیلات گیرندگان با ورود به این سامانه نه تنها قادر به صحت سنجی اطلاعات هویتی خود -ثبت شده در سامانه بانک عامل بخش مسکن- به عنوان تسهیلات گیرنده هستند بلکه برای اطلاع از جزیی‌ترین اطلاعات مربوط به پرداخت اقساط تسهیلات از مراجعه به شعب بانک بی نیاز می شوند. از طریق این سامانه همچنین دریافت کنندگان تسهیلات مسکن می­‌توانند با محاسبه مابه­التفاوت تعداد کل اقساط تسهیلات و تعداد اقساط پرداخت شده، تعداد دقیق اقساط باقی مانده را نیز محاسبه کنند؛با اطلاع تسهیلات گیرندگان از زمان اتمام اقساط تسهیلات، امکان برنامه ریزی مالی برای آنها به منظور انجام اقدامات بعدی نیز فراهم می­شود.

6 دیدگاه
 1. ابراهیم رجب زاده قطرمی می‌گوید

  با سلام چگونه می توان از وضعیت پرداخت کلیه اقساط تا وضعیت کنونی اطلاع پیدا کرد

  1. hm می‌گوید

   باسلام چگونگی اطلاع از وضعیت قسطهای پرداخت شده دربانک مسکن

   1. ناشناس می‌گوید

    سلام چطور میتوانم از اقساط پرداختیم اطلاع خبر دار شم

    1. فاطمه قوّتی می‌گوید

     با سلام
     میتوانید به بانک مربوطه مراجعه فرمایید.

     1. ناشناس می‌گوید

      ممنون از پاسخگویی

 2. امرایی می‌گوید

  سلام ، دو درصد جایزه خوش حسابی یعنی چه مبلغ، یه مثال بزنید ممنون میشم وام 60میلیون تومنی با اقساط 942هزارتومن مثال بزنید همه 10 قسط متوالی زودتر از موعد پرداخت کردم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت