شرکت‌ها پی‌تک (PayTech)

آیا صندوق‌های فروشگاهی اندرویدی امنیت لازم را دارند؟

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

مظاهر مرجانی؛ مدیرعامل پارمیس/ همان‌طور که میدانید چندساله اخیر مبحث سیستم عامل‌های اندروید فراگیر شده و روی کار آمدن سیستم عامل اندروید که توسط گوگل عرضه شد، توانست انقلاب بزرگی را در صنعت تلفن‌های همراه به وجود بیاورد و در این میان بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده تلفن همراه به سمت سیستم عامل اندروید نرفتند که این مسئله مشکلات زیادی را برایشان به وجود آورد که برای مثال یکی از مهم‌ترین آنها نوکیا بود.

نوکیا زمانی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده موبایل در دنیا بود، اما پس از معرفی اندروید تمایلی برای ورود به این عرصه نداشت. از طرف دیگر سامسونگ توانست از این فرصت به خوبی استفاده کند و بخش عظیمی از بازار را به خود اختصاص دهد. اندروید نسخه‌های مختلفی را تاکنون عرضه کرده و توانسته در کل دنیا کاربران را مجذوب قابلیت‌هایش کند.

تا امروز ما سیستم عامل اندروید را روی تلفن‌های همراهمان می‌دیدیم اما به تازگی ابزارهای جدیدی وارد بازار شدند که مجهز به سیستم عامل اندروید هستند، که یکی از آنها صندوق فروشگاهی اندرویدی است.

این روزها با برخی از انواع صندوق فروشگاهی رو به رو هستیم که از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند. در این مورد همیشه برای کاربران این سؤال مطرح است که آیا یک سیستم صندوق فروشگاهی اندروید مورد اطمینان است یا خیر؟ این سؤال نشانگر این است که ظاهراً جامعه هنوز اطمینان لازم را به این دستگاه‌ها ندارد چراکه همیشه از سیستم عامل اندروید روی گوشی استفاده می‌شد و در حوزه کسب‌وکار آن‌طور که باید جدی گرفته نشد.

پاسخ به این سؤال که سیستم عامل اندروید می‌تواند برای صندوق فروشگاهی مناسب باشد یا نباشد را می‌توان از منظرهای متفاوتی  از جمله امنیت اندروید، تنوع نرم‌افزارها و همچنین راحتی کار کردن با این ابزارها بررسی کرد.

 

اپلیکیشن صندوق فروشگاهی اندروید

مسئله امنیت، دغدغه بجایی است؛ به این خاطر که وقتی ما صندوق فروشگاهی را در کسب‌وکاری استفاده کنیم قرار است که داده‌های فروش یا مالی سازمان را نگهداری کند و نیازمند حساسیت‌های خاص درباره مقوله امنیت است؛ اما ابزارها و تدابیری هستند که اگر ما به آنها توجه کنیم داده‌های ما امن خواهند بود. هرچند که بخشی از مبحث نگهداری داده‌ها مرتبط با نرم‌افزاری است که ما از آن استفاده می‌کنیم.

دومین دغدغه‌ای که وجود دارد تنوع نرم‌افزارها است. در بازارهای جهانی استفاده از ویندوز سابقه حداقل ۲۰ ساله دارد و می‌توانید محصولات متنوعی را در این حوزه بیابید؛ اما در اندروید به دلیل جدید بودن و تازه وارد بودن در این صنعت تجاری، تنوع نرم‌افزارها بسیار کم است و این خود عاملی است برای اینکه علاقه کمتری نسبت به انتخاب صندوق فروشگاهی اندرویدی پیدا شود.

سومین دغدغه کار کردن با نرم‌افزار است. بعضی افراد این نگرانی را دارند که سخت‌افزارهای پرینتری مناسبی برای اندروید تعبیه نشده باشد و شاید کار با آنها آسان نباشد که این مورد به کاربران بستگی دارد. خیلی از افراد اعتقاد دارند که سواد کار کردن با اندروید این روزها بسیار بیشتر از ویندوز است؛ چرا که خیلی از افراد سواد کار کردنشان با اندروید از طریق کار کردن با گوشی شروع شده است و بعد از گذشت مدتی درگیر ویندوز شدند و اعتقادشان این است که نباید کار کردن با این ابزارها برای مردم عادی سخت باشد؛ اما به طور کلی تنوع پرینتر و یا نرم‌افزارها در اندروید با ویندوز برابری ندارد.

حال اگر بخواهیم از مزیت‌های اندروید صحبت کنیم باید به این نکته توجه کنیم که قطعاً دیوایس‌هایی که مبتنی بر اندروید هستند نیاز به سخت‌افزاری با توان کمتر دارند و از آنجایی که اندروید نیز لایسنس ندارد و رایگان است دستگاه‌هایی که مجهز به اندروید هستند دارای قیمت بسیار کمتری هستند و این خود عاملی جذاب برای جامعه است که به این سمت سوق پیدا کنند.

 

صندوق فروشگاهی اندرویدی

دومین مزیت اندروید میزان مصرف برق کمتر در مقایسه با دیوایس‌های مشابه ویندوزی است. مورد دیگر نیز این است که اگر یک نرم‌افزار مبتنی بر فناوری کلود روی این دستگاه‌ها نصب شود می‌تواند احساس بسیار خوشایند و انقلاب تأثیرگذاری را در این صنعت به وجود بیاورد.

پس به طور کلی می‌توان نتیجه گرفت که استفاده از دیوایس‌های اندرویدی ترسی را با خود به همراه ندارند و مانند هر ابزار جدیدی که وارد بازار می‌شود این مورد نیز می‌توانند در مسیر پیشرفت قرار گیرد و ما نیز به عنوان شرکت تولیدکننده نرم‌افزار نیز وظیفه داریم نرم‌افزارهای مناسب و کاربردی را در این حوزه تولید و عرضه کنیم تا کاربران بتوانند از آنها استفاده کنند.

اخیراً نیز در این حوزه محصولات جدیدی روی کار آمدند که یکپارچگی کاملی با دستگاه‌های پوز اندرویدی پرداخت بانکی دارند و شما می‌توانید یک دیوایس اندرویدی داشته باشید که علاوه بر داشتن چاپ‌گر و مانیتور و … مجهز به کارت‌خوان نیز باشد و تصور کنید که یک مغازه‌دار یکی از این دستگاه‌ها را خریداری کند و مدت زمان زیادی نخواهد گذشت که تفاوت را در کسب‌وکارش احساس خواهد کرد.

منبع: فناوری اطلاعات پارمیس

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */