ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency)

تلگرام با جذب سرمایه ۸۵۰ میلیون دلاری در فاز اول عرضه توکن رکورد زد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

تلگرام با عرضه ارز رمزنگاری شده خود که به منظور کسب درآمد از این منبع نوظهور مالی صورت گرفته توانسته ۸۵۰ میلیون دلار به جیب بزند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از تک کرانچ، این شرکت چند ماه قبل از برنامه‌های خود برای عرضه ارز رمزنگاری شده اختصاصی‌اش خبر داده بود. این ارز که TON نام دارد در قالب زنجیره بلاک چین و به منظور تقویت پیام‌رسان تلگرام مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تلگرام قصد دارد در مرحله اول این ارز را برای خرید در اختیار شرکت‌های تجاری و برخی علاقه‌مندان خاص قرار دهد. استقبال از TON موجب خوشحالی مدیران تلگرام شده، زیرا آنها انتظار داشتند از این طریق تنها ۶۰۰ میلیون دلار درآمد کسب کنند.

برآوردهای بلومبرگ نشان می‌دهد در صورت عرضه عمومی TON برای خرید توسط کاربران اینترنت، میزان فروش آن درآمدی ۱.۱۵ میلیارد دلاری برای تلگرام به ارمغان می‌آورد و مجموع درآمد این شرکت به ۲ میلیارد دلار افزایش می‌یابد.

این اولین سرمایه‌گذاری خارجی در تلگرام است که توسط خود دوروف و برادر بزرگ‌تر او نیکولای صورت می‌گیرد. نیکولای قبلاً شبکه اجتماعی VKontakte را تأسیس کرده بود که به فیسبوک روسیه مشهور شد.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */