ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency) امنیت (Security) خبر

هشدار به صاحبان موبایل‌های اندرویدی / مراقب بیت‌کوین‌های خود باشید

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

یک شرکت تولیدکننده نرم‌افزار امنیت سایبری هشدار داده در حمله‌ای جدید برای استخراج پول مجازی، میلیون‌ها کاربر موبایل‌های اندروید مورد هدف قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، کاربران موبایل در برابر ویروس‌های استخراج پول مجازی بسیار حساس هستند. گاهی اوقات خطری که موبایل‌ها را در این زمینه تهدید می‌کند حتی از رایانه‌ها نیز بیشتر است. در همین راستا شرکت Malwarebytes (تولیدکننده نرم‌افزار امنیتی) از یک حمله استخراج پول مجازی خبر داده که میلیون‌ها کاربر دستگاه‌های اندروید را هدف گرفته است. این حمله با تسلط بر موبایل کاربر، پول مجازی Monero استخراج می‌کند.

البته هنوز مشخص نیست این حمله چطور انجام می‌شود، اما محققان معتقدند اپلیکیشن‌هایی همراه با تبلیغات ویروسی عامل این حملات هستند. جالب آنکه این برنامه به طور مخفیانه نیز عمل نمی‌کند. بلکه فعالیت مشکوک وبسایت به کاربر اطلاع داده می‌شود. همچنین به او گفته می‌شود از دستگاه او برای استخراج پول مجازی استفاده می‌شود. تا زمانی که کد captcha وارد نشود این فرایند ادامه می‌یابد.

هنوز تعداد قربانیان این حمله مشخص نیست اما Malwarebytes تاکنون ۵ دامنه اینترنتی را شناسایی کرده که از یک کد captcha استفاده می‌کنند. همچنین آنها از کلیدهای سایت Coinhive نیز در این حمله استفاده می‌کنند.

در کل روزانه ۸۰۰ هزار نفر از این دامنه‌ها بازدید می‌کنند و حداقل دو مورد از این سایت‌ها ماهانه بیش از ۳۰ میلیون بازدیدکننده دارند.

هرچند بیشتر افراد مدت زمان کمی را در این وبسایت‌ها می‌گذرانند (به طور متوسط ۴ دقیقه)، اما همین میزان برای فرایند استخراج پول مجازی زمان زیادی ایجاد می‌کند.

Malwarebytes توصیه کرده کاربران اندروید از فیلترهای وب و نرم‌افزاهای امنیتی برای محافظت در برابر این حملات استفاده کنند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */