ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency)

هک شدن مرورگر کروم برای سرقت ارزهای رمزنگاری‌ شده

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

سوءاستفاده از یکی از افزونه‌های مرورگر کروم به نام Archive Poster از مدت‌ها قبل آغاز شده و از این طریق یکی از ارزهای رمزنگاری شده موسوم به Monero از رایانه‌های کاربران سرقت شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پی‌سی مگ، محبوبیت شدید ارزهای ارزهای رمزنگاری‌ شده هکرها را به فکر سوءاستفاده از آنها انداخته و حالا مشخص شده که افزونه‌ای موسوم به Archive Poster که برای مرورگر کروم گوگل طراحی شده برای سرقت نوع خاصی از ارزهای ارزهای رمزنگاری‌ شده قابل استفاده است.

این افزونه با اشغال کردن بخش زیادی از منابع رایانه‌ها باعث کند شدن سرعت آنها نیز می‌شود و برخی نرم‌افزارهای ضدویروس به همین علت افزونه یادشده را یک بدافزار یا نرم‌افزار تبلیغاتی تلقی می‌کنند.

شرکت Essence Labs طراح Archive Poster سوءاستفاده از افزونه یادشده را تأیید کرده، ولی علت این مسئله را هک شدن آن دانسته و مداخله خود در چنین رویدادی را تکذیب کرده است.

Essence Labs در توضیح این مسئله تصریح کرده است: «حساب گوگل یکی از اعضای قدیمی گروه طراح این افزونه هک شده و اطلاعات مربوط به آن سرقت شده و مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.»

تعداد کاربران افزونه یادشده حدود ۱۰۵ هزار نفر است که به آنها توصیه شده استفاده از آن را متوقف کنند. Archive Poster در اصل برای باز ارسال مطالب در سایت خدمات وبلاگ تامبلر طراحی شده است.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */