ارزهای رمزنگاری شده بانک‌های دنیا

بانک مرکزی اروپا برای مقابله با بیت‌کوین چاره‌جویی می‌کند

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

بانک مرکزی اروپا برای مقابله با جذابیت ارزهای دیجیتال ازجمله بیت کوین، به بانک‌های مرکزی اعلام کرد تا اجرای سیستم پرداخت فوری را عملیاتی کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بانک مرکزی اروپا اعلام کرد بانک‌ها باید برای مقابله با جذابیت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، سریعاً به پرداخت‌های فوری که به‌موجب آن پول بلافاصله و در تمام طول روز دریافت می‌شود، روی آورند.

«یوِس مرسچ»، یکی از اعضای هیئت‌مدیره اجرایی بانک مرکزی اروپا، گفت: «بانک‌ها باید در اسرع وقت، پرداخت‌های فوری را در دستور کار خود قرار دهند و یک رویکرد جایگزین در بحث‌های عمومی مرتبط با نوآوری ادعاشده‌ای که توسط طرح‌های ارز مجازی به ارمغان آمده است را ایجاد کنند.»

بانک‌های مرکزی نگران ارزهای دیجیتال خصوصی هستند که کنترل سیستم بانکی و عرضه پولی آنها را تهدید می‌کند و رگولاتورها بیم آن را دارند که این ارزهای دیجیتال، سیاست‌های پولی آنها را برای مدیریت نرخ تورم تضعیف کند.

در حال حاضر برخی از بانک‌های مرکزی از جمله «ریکس بانک» سوئد و بانک انگلیس در حال بررسی عرضه پول دیجیتال خود هستند و انتظار می‌رود «ریکس بانک» سوئد پول دیجیتالی را به‌زودی با عنوان e-krona برای حل مسئله کاهش چشمگیر در استفاده داخلی از پول نقد در این کشور، عرضه کند. همچنین «ریکس بانک» به‌عنوان قدیمی‌ترین بانک مرکزی جهان است که برای اولین بار در دهه ۱۶۶۰ میلادی اسکناس را چاپ کرد.

به گفته این عضو هیئت‌مدیره اجرایی بانک مرکزی اروپا، بانک مرکزی اروپا سیستم پرداخت فوری را آزمایش خواهد کرد، اما محدوده‌ای برای برنامه‌های ماجراجویانه چنین فناوری نمی‌بیند و این آزمایش باید با پول نقد در فناوری‌های مختلف دیجیتالی تجربه شود؛ ضمن اینکه دیگر برنامه‌های ماجراجویانه این فناوری به‌اندازه کافی قدرت ایجاد اختلال را ندارند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */