راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بیت‌کوین ضمن رشد ۱۰ برابری از ۱۰ هزار دلار عبور کرد

در معاملات بورس ارزهای مجازی در کره جنوبی بیت‌کوین برای نخستین بار رکورد ۱۰ هزار دلار را شکست و رشد خود از ابتدای امسال را ۱۰ برابر کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بیت‌کوین به‌عنوان اولین نظام پرداخت غیرمتمرکز در آخرین مبادلات بورس ارزهای مجازی کره جنوبی رکورد ۱۰ هزار دلار را شکست. قیمت بیت‌کوین از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون ۱۰ برابر شده است. در آخرین مبادلات بورس ارزهای مجازی کره جنوبی به نام بیدهامب قیمت بیت‌کوین به ۱۰ هزار و ۴.۵۹ دلار رسید. قیمت این ارز مجازی در ابتدای سال جاری زیر ۱۰۰۰ دلار بود.

سرگئی کستنکو کارشناس سرمایه‌گذاری مؤسسه گلوبال اف ایکس، معتقد است هرگونه قانونمند شدن ارزهای مجازی رشد بیت‌کوین را محدود خواهد کرد. هم‌اکنون این ارز در حال مواجهه با قانون‌گذاری است و بورس کالای شیکاگو قصد دارد آن را به فهرست اقلام خود اضافه کند.

کستنکو معتقد است این‌گونه اقدامات می‌تواند روند ورود سرمایه به بازار بیت‌کوین را متوقف کرده و خروج آن را موجب شود و همین امر قیمت بیت‌کوین را کاهش خواهد داد.

او ادامه داد: «هرچه سریع‌تر این اتفاق بیفتد، قیمت بیت‌کوین نیز زودتر کاهش می‌یابد.»

کستنکو افزود: «دلایل افزایش و نوسان قیمت بیت‌کوین مشخص نیست و بنیان واقعی ندارد، به‌گونه‌ای که وقتی قیمت سهام شرکت‌ها و یا یک ارز افزایش می‌یابد، حتماً یک دلیل تحلیلی و بنیادین و یا فنی برای آن وجود دارد، اما این مسئله برای بیت‌کوین صدق نمی‌کند.»

قیمت بیت‌کوین، دو هفته پیش با سقوطی ۳۰ درصدی به ۵ هزار و ۵۰۰ دلار رسیده بود و از دو هفته پیش تاکنون دو برابر شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.