راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

درباره دستگاه Pin Pad ایران کیش بیشتر بدانید

اصلاً عجیب نیست که وقتی از پشت پیشخوان مجبورید رمز عبور کارت خود را اعلام کنید نگران چیزی باشید که اصطلاحاً به آن «پژواک رمز» گفته می‌شود. البته شاید هم دلتان می‌خواهد اینجور مواقع فارغ از هر جدار شیشه‌ای یا فاصله‌ای خودتان کارت بکشید، رمز وارد کنید و مبلغ کشیده شده را مشاهده کنید.

به گزارش روابط عمومی ایران کیش، بسیاری نبود چنین امکانی در صنف‌های باجه‌ای را یک مشکل امنیتی برای پرداخت‌هایی می‌دانند که از طریق دستگاه کارت‌خوان صورت می‌گیرد؛ اما جالب اینجاست که بدانیم چنین مشکلی در کشور خیلی وقت است که حل شده، راه‌حل این مشکل امنیتی هم چیزی جز «پین پد (PIN PAD)» نیست.

پین پد یک صفحه‌کلید خارجی است که به دستگاه کارت‌خوان متصل می‌شود. رابط این بخش‌ها یک کابل دو سر سوکت است. معمولاً پین پد برای اصنافی که ماهیت صنف آن‌ها به صورت باجه‌ای (پیشخوان) باشد دارای اولویت است.

این محصول را نخستین بار ایران کیش به بازار عرضه کرده و با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های مشتریان و سازمان‌های ناظر در خصوص واردکردن رمز توسط مشتری، جلوگیری از پژواک رمز در محیط عمومی است، این محصول ارائه شد. این محصول به عنوان محصول جانبی و به رایگان در اختیار پذیرندگان قرار می‌گیرد. محصولی که امکان اتصال به کارت‌خوان‌های مدل Dail up، Lan pos و Pc pos را نیز داراست.

ناهید محمدخانی غیاثوند، مدیر پروژه پین پد ایران کیش درباره ویژگی‌های دستگاه مذکور می‌گوید: «پین پد ایران کیش علاوه بر واردکردن رمز توسط دارنده کارت، امکان کشیدن کارت توسط دارنده کارت و نیز مشاهده مبلغ را فراهم می‌سازد و همین موضوع امنیت پین پد این شرکت را بالاتر می‌برد.»

این یعنی قابلیت‌های این دستگاه را می‌توان به موارد زیر تقسیم‌بندی کرد:

  • به صورت رایگان در اختیار پذیرندگان قرار می‌گیرد.
  • ورود رمز توسط دارنده کارت جهت جلوگیری از پژواک رمز
  • کشیدن کارت توسط دارنده کارت
  • مشاهده مبلغ

از قرار معلوم در حال حاضر صنف‌هایی که به اصطلاح حالت پیشخوان یا باجه‌ای دارند از جمله بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، صرافی‌ها، آژانس‌های مسافرتی، رستوران‌ها، قنادی‌ها و… بازار هدف پین پد ایران کیش هستند. البته سایر اصناف نیز در صورت تقاضا و بررسی شرایط می‌توانند به رایگان مشمول این محصول شوند. از حرف‌های غیاثوند معلوم است پروژه پین پد به صورت عملیاتی از اردیبهشت‌ماه ۹۶ آغاز شده و از ماه مذکور فرایند نصب آن به صورت جدی کلید خورده که نتیجه نصب آن حدود ۱۰ هزار پین پد بوده است.

درخواست دستگاه Pin Pad هم از طریق، تماس تلفنی با پذیرندگان دارای شرایط این محصول و هم از طریق تماس پذیرندگان با کال‌سنتر شرکت ایران کیش و نیز از طریق ثبت‌نام پذیرندگان در سایت ایران کیش صورت می‌گیرد.

از روش‌های دیگر بازاریابی این محصول می‌توان به دفاتر استانی و پشتیبان‌ها اشاره کرد. دفاتر استانی با تشخیص نیازمندی پذیرندگان و با توجه به محدودیت‌هایی از جمله نوع دستگاه کارت‌خوان و صنف پذیرنده و اینکه در کدام مکان نیاز به نصب دستگاه جهت جلوگیری از پژواک رمز حائز اهمیت است، درخواست پذیرنده به این محصول را مد نظر داشته و در نهایت جهت نصب اقدام می‌شود.

1 نظر
  1. Maryam می‌گوید

    سلام خسته نباشید ببخشید دستگاه کارتخوان من وقتی کارت میکشم مینویسه خطا در ارتبلط با پین پد چیکار باید بکنم؟
    دستگاه من اصلا پین پد نداشته یهو از امروز اینطوری مینویسه نمیدونم مشکلش چیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.