راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

امروز در شعب کاسپین سپرده‌های تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان تعیین تکلیف می‌شوند

طبق قرار قبلی و با وعده رئیس‌کل بانک مرکزی درباره ازسرگیری تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی منحل شده فرشتگان و پرداخت سپرده‌های تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و بالاتر انتظار می‌رود از امروز هم‌زمان با ۲۰ آبان ماه شعب کاسپین آماده اجرای این وعده‌ها باشند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سرانجام بعد از حدود سه ماه توقف در پرداخت سپرده‌های تعاونی منحل شده فرشتگان به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های موسسه کاسپین، در نهایت در جلساتی برگزار شده بین سران سه قوه قرار بر این شد تا با توجه به گزارشی که هیئت تصفیه فرشتگان در رابطه با املاک شناسایی شده اعلام کرد، این دارایی‌ها تقسیم‌بندی شده و با خط اعتباری که بانک مرکزی در اختیار موسسه قرار می‌دهد تعیین تکلیف سپرده‌گذاران فرشتگان و پرداختی به آنها مجدداً در دستور کار قرار گیرد. بر این اساس قرار شد که تمامی حساب‌های کاسپین که چندی پیش توسط قوه قضاییه توقیف شده بود رفع مسدودی شده و در این شرایط با جریان گرفتن نقدینگی در موسسه کاسپین، پرداخت‌ها با مشکل مواجه نباشد.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار بر این شد که از امروز (شنبه) ۱۰ درصدهای باقی‌مانده سپرده‌گذاران که برای تعیین تکلیف مراجعه کرده بودند، پرداخت شود. این در حالی است که از پایان اردیبهشت‌ماه امسال که تعیین تکلیف سپرده‌گذاران به‌طور مرحله‌ای آغاز و تا ۲۰۰ میلیون پیش رفت، پرداخت‌ها به‌گونه‌ای بود که با کسر سودهای شناسایی نشده تا ۹۰ درصد امکان پرداخت به سپرده‌گذار وجود داشت و ۱۰ درصد دیگر باقی می‌ماند، اما با تصمیم‌گیری اخیر، این ۱۰ درصدها باید به سپرده‌گذاران پرداخت شود.

همچنین قرار شده که از امروز تمامی سپرده‌گذاران تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای تعیین وضعیت حساب‌های خود و دریافت مبالغ به شعب کاسپین مراجعه کنند. درعین‌حال که برای سپرده‌گذاران بالای ۲۰۰ میلیون تومان نیز این شرایط فراهم شده که بتوانند تا ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کنند.

با این شرایط امروز هم‌زمان با بیستم آبان‌ماه بعد از مدت‌ها انتظار، تمامی سپرده‌گذاران فرشتگان می‌توانند با مراجعه به شعبه‌های کاسپین وضعیت حساب‌های خود را مشخص کرده و طبق وعده بانک مرکزی تا ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کنند؛ اما این که تمامی حساب‌ها رفع مسدودی شده باشد و شعب ۸۰گانه کاسپین به‌تمامی مراجعه‌کنندگان پول بدهند موضوعی است که طی امروز و فردا مشخص خواهد شد، چرا که به هر صورت این پرداخت‌ها وابسته به باز شدن خط اعتباری بانک مرکزی و البته رفع مسدودی تمامی حساب‌های کاسپین است.

بانک مرکزی در ازای به وثیقه گرفتن اموال موسسه فرشتگان خط اعتباری در اختیار موسسه کاسپین قرار می‌دهد. تا قبل از این مرحله حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده بود که در تصمیم‌گیری‌های اخیر ۵۰۰ میلیارد دیگر اضافه و درمجموع این رقم به حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.