راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

HP هم وارد فضای ابری شد

همکاران سیستم- شرکت HP برای ورود به بازار رو به رشد خدمات ابری، نخستین زیرساخت بتای ارائه خدمات پردازش ابری (IaaS) خود را با عنوان HP Cloud Services راه‌اندازی کرده است.

خدمات اولیه شرکت HP تحت عنوان HP Cloud Compute و HP Cloud Object Storage منابع محاسبه و ذخیره‌سازی را از پایگاه‌های داده این شرکت ارائه می‌دهد.

شرکت HP برای ارائه این خدمات از ابزارهای نرم‌افزار ابری OpenStack بهره می‌گیرد، این شرکت در ماه ژوئیه به پروژه OpenStack ملحق شد.

شرکت HP در مرحله نخست و بتای ارائه خدمات پردازش ابری خود هزینه‌ای دریافت نمی‌کند، اما زمانی که خدمات وارد مرحله اصلی شد این شرکت بر اساس تعرفه pay as-you-go هزینه خدمات خود را از مشتریان دریافت می‌کند.

این شرکت هم‌اکنون در حال بازاریابی خدمات خود برای شرکت‌های توسعه‌دهنده برنامه‌های نرم‌افزاری، فروشندگان نرم‌افزارهای مستقل و سازمان‌هاست، این شرکت ادعا می‌کند که کاربر می‌تواند خدمات را در ظرف چند دقیقه ارائه دهد.

خدمات حافظه می‌تواند برای پشتیبانی از داده‌ها، ارائه خدمات منابع استاتیک در سراسر وب و ذخیره‌سازی حجم بالای داده‌ها برای کاربران شخصی و همچنین سازمان‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

با خدمات پردازشی کاربران می‌توانند ماشین‌های مجازی را به زیرساخت‌های و امکانات HP آپلود کنند.

کاربران با خدمات کنونی شرکت HP می‌توانند کار‌های پردازشی خود را از طریق یک رابط مبتنی بر وب و API مبتنی بر Representational State Transfer مدیریت کنند.

شرکت HP هم‌اکنون خدمات پردازش ابری خود را با برخی از کاربران آزمایش کرده‌اند، اما برای آزمایش بیشتر تعداد کاربران خود را افزایش داده‌اند، این شرکت هشدار می‌دهد که کاربران در مرحله بتای ارائه خدمات نباید فعالیت‌های سنگین را با آن انجام دهند.

شرکت HP به زمان ارائه مرحله نهایی خدمات و دریافت هزینه‌های ارائه خدمات اشاره‌ای نکرده است، این شرکت هم‌اکنون در کنار دیگر رقبای بازار ارائه خدمات پردازش ابری از جمله آمازون، مایکروسافت و Rackspace قرار گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.