عصر تراکنش چهره هفته

وزیر استارتاپا / محمدجواد آذری جهرمی را بیشتر بشناسید

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

ماهنامه عصر تراکنش / محمدجواد آذری جهرمی بالاخره وزیر ارتباطات شد. علی‌رغم همه مطالبی که برخی علیه او بیان کردند جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران شد. احتمالاً درباره تجربه‌های او بدانید و نیازی نباشد اینجا دوباره آن‌ها را مطرح کنیم. دو چیز درباره او فعلاً بیشترین اهمیت را دارد: جهرمی، اولین وزیر متولد بعد از انقلاب در ایران است؛ و این‌که او با پایین‌ترین رأی وزیر شد. همین موضوع احتمالاً او را مجبور کند که در هفته‌های اول پرانرژی‌تر از همیشه ظاهر شود و در همان ابتدا خودش را نشان دهد. کسانی که با جهرمی صحبت کرده‌اند و پای صحبت او نشستند از این گفته‌اند که جهرمی سخنور خوبی است. در مجلس هم خوب صحبت کرد و خیلی‌ها او را تحسین کردند. انتخاب او توسط روحانی هم به یکی از صحبت‌های او درجایی برمی‌گشت که او صحبتش را شنیده بود و از کلام جهرمی خوشش آمده بود. منتها حالا دیگر وقت عمل رسیده است.

در همین مدت هم جهرمی نشان داده که فرد روشنی است. در برنامه‌ای که منتشر کرده بود از اهمیت اینترنت اشیا، بیگ دیتا، رایانش ابری، نسل پنجم و هوش مصنوعی گفته بود. همین‌ها نشان می‌دهد که درک درستی از زمانه دارد. همین‌که در صحبت‌هایش بارها درباره فضای مجازی صحبت کرده دلیلی است بر این‌که به‌خوبی تغییر را درک می‌کند. برخی کسب‌وکارهای استارت‌آپ‌ها هم در روزهای قبل از رأی‌گیری با هشتگ #وزیر_استارتاپا از او حمایت و مطالبه‌گری کردند. حالا زمان عمل فرارسیده است.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */