موبایل

همه چیز درباره اپلیکیشن ایوا

نوشته شده توسط مینا حاجی

ایوا اپلیکیشن شرکت پرداخت الکترونیک سداد است. این اپلیکیشن قابل نصب روی سیستم عامل‌های اندروید و iOS است. برای دانلود این اپلیکیشن می‌توانید از طریق کافه بازار، گوگل‌پلی و به صورت مستقیم از سایت شرکت پرداخت الکترونیک سداد اقدام کنید.

ببینید: چگونگی مشاهده امتیاز در اپلیکیشن ایوا

 

ثبت‌نام در اپلیکیشن ایوا

بعد از دانلود ایوا و باز کردن آن ابتدا باید شماره موبایلتان را وارد کنید تا کد فعال‌سازی برایتان ارسال شود. بعد از واردکردن شماره همراهتان، ستاره‌ای که در پایین صفحه قرار دارد را به سمت بالا پرتاب کنید. سپس کد فعال‌سازی را وارد کنید و ستاره را مجدداً پرتاب کنید تا وارد برنامه شوید.

** واردکردن شماره موبایل معرف اجباری نیست.

 

منوی اپلیکیشن

منوی اپلیکیشن ایوا شامل ۱۴ خدمت زیر است:

 1. شارژ رایگان
 2. کارت به کارت
 3. خرید شارژ
 4. عوارض خروج
 5. استعلام قبض
 6. پرداخت قبض
 7. پرداخت خلافی
 8. جام جهانی
 9. فطریه
 10. خرید
 11. مهربانی
 12. پرداخت سازمانی
 13. موجودی
 14. بلیت اتوبوس

۱. شارژ رایگان: با انجام هر تراکنش و معرفی دوستانتان به ایوا، «طلا» به دست می‌آورید. درواقع طلا واحدی برای کیف پول ایوا است که با استفاده از این طلاها می‌توانید در این بخش، شارژ رایگان بخرید.

توجه داشته باشید که ارزش هر طلا ۱۰ ریال است و برای دریافت شارژ رایگان حداقل ۱۰۰۰ طلا لازم است.

 

۲. کارت به کارت: با استفاده از این بخش می‌توانید از مبدأ بانک‌های شهر، ملت، آینده، پاسارگاد، دی، ملی، پست‌بانک، موسسه اعتباری ملل، کشاورزی، سامان، اقتصاد نوین، ایران‌زمین، تجارت، صنعت و معدن، انصار، حکمت ایرانیان، سرمایه و  پارسیان به‌تمامی کارت‌های عضو شتاب انتقال وجه انجام دهید.

برای کارت به کارت با استفاده از اپلیکیشن ایوا، ابتدا باید اطلاعات کارت‌بانکی مبدأ که شامل «شماره کارت»، «رمز دوم»، «CVV2» است را وارد کنید؛ سپس شماره کارت مقصد، مبلغ موردنظر و درنهایت باید روی گزینه «استعلام» کلیک کنید. سپس صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که در آن بانک مبدأ، بانک مقصد، نام دارنده کارت مقصد و مبلغ نوشته است که در صورت درست بودن اطلاعات باید روی گزینه «انتقال وجه» کلیک کنید تا تراکنش انجام شود.

 

۳. خرید شارژ: در این بخش برای خرید شارژ، ابتدا باید با کشیدن نوار زردرنگ به سمت راست یا چپ، انتخاب کنید که سیم‌کارتتان به‌صورت مستقیم شارژ شود یا رمز شارژ برایتان پیامک شود. سپس مبلغ را نیز باید با کشیدن نوار زردرنگ به سمت راست یا چپ انتخاب کنید و در آخر با واردکردن «شماره کارت» و «رمز دوم» و انتخاب گزینه «پرداخت»، فرایند خرید شارژ تکمیل می‌شود.

 

۴. عوارض خروج: برای پرداخت عوارض خروج از کشور از طریق اپلیکیشن ایوا، ابتدا باید «نوع خروج» را انتخاب کنید که سفرتان «سیاحتی»، «حج»، «عتبات عالیات، هوایی» یا «عتبات عالیات، زمینی و دریایی» است. بعد از انتخاب نوع خروجتان، «کد ملی» افراد را وارد کنید و روی گزینه «تأیید» کلیک کنید. سپس برای پرداخت باید اطلاعات کارتتان را که شامل «شماره کارت»، «CVV2» و «رمز دوم» است را وارد کنید تا عوارض خروج از کشور شما پرداخت شود.

** برای اضافه کردن تعداد افراد بیشتر باید روی گزینه‌ای که در کنار «تأیید» است کلیک کنید.

ببینید: چگونگی پرداخت عوارض خروج از کشور با اپلیکیشن ایوا / آموزش تصویری

 

۵. استعلام قبض: برای استعلام و پرداخت بدهی تلفن ثابت و تلفن همراه می‌توانید از این بخش استفاده کنید. برای استعلام بدهی مربوط به تلفن همراه ثابت یا تلفن همراه را انتخاب کنید، سپس شماره تلفن به همراه کد کامل شهر یا شماره تلفن همراه را وارد کنید و سپس گزینه «قبض میان‌دوره» یا «پایان دوره» را انتخاب کنید و حروف تصویر امنیتی را وارد کنید. سپس در صورت تأیید اطلاعات، گزینه «پرداخت قبض» را انتخاب کنید؛ سپس اطلاعات کارت‌بانکی خود را وارد کنید و روی گزینه پرداخت کلیک کنید.

** قبض پایان دوره شامل صورتحساب شما تا پایان دوره قبل و قبض میان‌دوره شامل صورتحساب بروز شما است.

 

۶. پرداخت قبض: در این بخش می‌توانید تمام قبض‌های دارای شناسه مانند آب، برق، گاز، تلفن و خلافی خودرو را پرداخت کنید. برای پرداخت قبضتان باید «شناسه قبض» و «شناسه پرداخت» قبض را وارد کنید و یا باید بارکد قبض را اسکن کنید و در آخر گزینه «تأیید» را انتخاب کنید.

 

۷. پرداخت خلافی: برای پرداخت خلافی خودرو خود باید کد ۸ رقمی پشت کارت خودرو را به‌صورت دستی یا با استفاده از بارکدخوان وارد کنید و روی گزینه «تأیید» کلیک کنید؛ سپس متن تصویر امنیتی را وارد کنید و اطلاعات کارت‌بانکی خود را وارد کنید.

خلافی‌های پرداختی بلافاصله از لیست ایوا حذف و در سامانه مرکزی پلیس راهور ثبت می‌شود. در سایت پلیس راهوار، حذف خلافی‌ها نیازمند به‌روزرسانی این سایت است و معمولاً باکمی تأخیر انجام می‌شود.

 

۸. جام جهانی: ابن بخش ویژه جام جهانی است که می‌توانید تا ۱۳ تیرماه ۹۷ یک دابسمش بگیرید و ارسال کنید. در صورت برنده شدن به‌قیدقرعه، جوایزی در برای افراد در نظر گرفته شده است.

 

۹. فطریه: برای پرداخت فطریه خود، باید خیریه موردنظر خود را انتخاب و مبلغ را به ریال وارد کنید. پس از درج اطلاعات کارت‌بانکی، گزینه «پرداخت» را کلیک کنید. سپس با استفاده از دسته‌بندی‌های ارائه شده می‌توانید خیریه موردنظر خود را راحت‌تر بیابید.

 

۱۰. خرید: در این قسمت می‌توانید با واردکردن «شماره پذیرنده» و «شماره ترمینال» که این اپلیکیشن از آن‌ها پشتیبانی می‌کند و یا اسکن بارکد خوان، خریدتان را انجام دهید. با اسکن بارکد فروشگاه می‌توانید بدون استفاده از کارت‌بانکی و تنها با داشتن اطلاعات کارت (شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضا و CVV2) خرید خود را از طریق کارت‌خوان‌های بانک ملی انجام دهید. بارکد را از مسئول فروشگاه درخواست کنید؛ سپس بعد از اسکن بارکد، اطلاعات فروشگاه نمایش داده می‌شود.

** رسیدهای خرید در بخش تاریخچه تراکنش قابل‌مشاهده است. برای چاپ رسید شماره پیگیری تراکنش را به مسئول فروشگاه ارائه دهید، اگر گوشی شما مجهز به NFC است، آن را به دستگاه کارت‌خوان نزدیک کنید تا رسید چاپ شود.

 

۱۱. مهربانی: از طریق این بخش می‌توانید با انتخاب خیریه موردنظر خود و واردکردن مبلغ به ریال و درج اطلاعات کارت‌بانکی خود و انتخاب گزینه «پرداخت»، مبلغ موردنظرتان را به آن خیریه بفرستید.

 

۱۲. پرداخت سازمانی: با استفاده از این بخش می‌توانید مبلغ موردنظرتان را در سازمان‌های «پرداخت با استعلام شماره قبض اوقاف»، «سایر پرداخت‌های اوقاف»، «قوه قضاییه»، «بنادر و دریانوردی» و «صندوق امداد ولایت» واریز کنید. برای این کار ابتدا باید سازمان موردنظر خود را انتخاب کنید سپس شناسه قبض و در صورت لزوم مبلغ را وارد کنید.

 

۱۳. موجودی: این سرویس در حال حاضر غیرفعال است.

 

۱۴. بلیت اتوبوس: این سرویس در حال حاضر غیرفعال است.

اپلیکیشن ایوا همچنین دارای یک منوی کشویی است که خدمات «مدیریت کارت‌ها»، «تاریخچه تراکنش‌ها»، «تاریخچه طلا»، «بازی و سرگرمی»، «معرفی به دوستان» و «درباره ایوا» در آن قرار دارند.

مدیریت کارت: در این قسمت با انتخاب علامت + می‌توانید شماره کارت و تاریخ انقضای آن را برای سهولت در استفاده مجدد ذخیره کنید. هنگام ورود شماره کارت‌بانکی می‌توانید با انتخاب گزینه «ذخیره و استفاده» اطلاعات کارت را برای استفاده مجدد، ذخیره کنید.

تاریخچه تراکنش‌ها: در این صفحه لیست تمام تراکنش‌های انجام‌شده همراه با جزییات هر تراکنش نمایش داده می‌شود. تاریخچه تراکنش‌ها شامل لیستی از تراکنش‌هایی است که در ۳ ماه اخیر انجام ‌شده‌اند.

 

بازی و سرگرمی شامل دو بخش «بازی» و «پاتوق» است:

بخش پاتوق اپلیکیشن ایوا شامل سه بخش «بازی»، «جست‌وجو پاتوق» و «ایجاد پاتوق» است که با کلیک روی ستارهٔ هر کدام و پرتاب ستاره و پاره شدن طناب آسانسور فعال می‌شوند.

بازی: در قسمت بازی بخش پاتوق دو بازی «موشک» و «نبرزن» قرار دارد. با بازی کردن و برنده شدن، می‌توانید طلا به دست آورید.

جست‌وجو پاتوق: در این قسمت می‌توانید با واردکردن «نام پاتوق»، «تعداد اعضای آن پاتوق»، پاتوق موردنظرتان را جست‌وجو کنید. سپس ایوا پاتوق‌هایی که با اسمی که شما وارد کرده‌اید، پیدا می‌کند. سپس شما با کلیک روی هر کدام از پاتوق‌ها، درخواست عضویت شما برای آن پاتوق ارسال می‌شود.

ایجاد پاتوق: در این قسمت می‌توانید خودتان پاتوق ایجاد کنید و با دوستانتان چت کنید و با هر پرداختی که انجام می‌دهید به طلای شما و هم پاتوقی‌هایتان اضافه می‌شود. برای ایجاد پاتوق باید «نام پاتوق»، «مرام‌نامه» و در آخر یکی از کاراکترهایی که در این صفحه به شما نمایش داده می‌شود را انتخاب کنید و در آخر روی علامت کلیک که در پایین صفحه قرار دارد، کلیک کنید.

 

پشتیبانی اپلیکیشن ایوا

درصورتی‌که در هنگام نصب و یا کار با اپلیکیشن ایوا با مشکلی روبه‌رو شدید، می‌توانید با شماره ۲۲۵۹۸۰۰۹-۰۲۱ تماس بگیرید و یا از طریق آدرس ایمیل info@sadadpardakht.ir با پشتیبانی اپلیکیشن ایوا در ارتباط باشید.

در صورت تمایل به آشنایی با محصولات مشابه می‌توانید به مطلب «دانلود و معرفی اپلیکیشن‌‌های پرداخت» مراجعه کنید و با اپلیکیشن‌های مشابه آشنا شوید.

درباره نویسنده

مینا حاجی

مینا حاجی دانشجوی کارشناسی رشته زبان و ادبیات اسپانیایی است و همچنین به زبان انگلیسی مسلط است. او در حال حاضر به عنوان مترجم و نویسنده در راه پرداخت فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

۶ دیدگاه

 • با سلام از طریق تلفن همراه که خط دائمی هستش مبلغ شارژی را به شماره ای اعتباری انتقال دادم که مبلغ کسر و بعدا متوجه شدم انتقال امکان پذیر نیست وشارژ مستقیم مربوط به خط های اعتباری هست مبلغ عودت می‌شود یا غیر؟

 • سلام وقت بخیر میشه لطف کنید در قسمت لیست تراکنش ها گذینه delet بزارید من برای کسی پول فرستادم نمیخام کسی اینو بفهمه این یک کار داستان داره ممنون

/* ]]> */