راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

قرارداد یک میلیارد یورویی بانک‌های ایران با «اوبر بانک» اتریش امضا شد

قرارداد یک میلیارد یورویی بین ۱۴ بانک ایرانی با «اوبر بانک» اتریش با حضور سید احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی، محمد خزاعی رئیس‌کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی، عبدالله مولایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش، مدیران عامل و اعضای هیئت‌مدیره بانک‌های ایرانی منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در جریان سفر معاون ارزی این بانک و هیئت بانکی ایران به اتریش، قرارداد تأمین مالی معادل یک میلیارد یورو بین بانک‌های کارآفرین، سامان، پاسارگاد، رفاه کارگران، ملت، تجارت، ملی ایران، صنعت و معدن، اقتصاد نوین، سپه، توسعه صادرات، خاورمیانه، کشاورزی و پارسیان با «اوبر بانک» اتریش امضا شد.

«اوبر بانک» یک بانک منطقه‌ای در قلب اروپاست که در کشورهای هم‌جوار اتریش نیز فعالیت دارد.

به‌موجب این قرارداد، منابع بانک اتریشی برای تأمین مالی پروژه‌های عمرانی و تولیدی بخش خصوصی و دولتی که مجوزهای لازم را طی مراحل قانونی در داخل کشور اخذ کرده‌اند، تخصیص خواهد یافت.

همچنین در این سفر، معاون ارزی بانک مرکزی با مدیر موسسه بیمه صادراتی اتریش (اوکابه) و مدیران برخی از بانک‌های بزرگ این کشور دیدار و درباره گسترش روابط بانکی گفت‌وگو و رایزنی کرد.

دیدار سید احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی با «اوالد نووتنی» رئیس‌کل بانک مرکزی اتریش و «هانس یورگ شلینگ» وزیر دارایی این کشور با هدف بررسی راه‌های گسترش همکاری و پیگیری توافقات پیشین بخش دیگری از برنامه این سفر است.

یادآوری می‌شود این قرارداد، اولین قرارداد تأمین مالی بانک‌های ایران با بانک‌های اروپایی پس از برجام است که بعد از قراردادهای امضاشده بین بانک‌های ایران با کشور کره جنوبی به مبلغ ۸ میلیارد یورو و کشور چین مجموعاً به مبلغ ۳۵ میلیارد دلار، به امضا می‌رسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.