انتخاب سردبیر موبایل پی‌تک (PayTech)

قادری: هدف شاپرک افزایش امنیت و ایجاد یک زیرساخت بدون ورود به فضای کسب‌وکار است

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

در پی رونمایی رسمی بانک مرکزی از روش پرداخت الکترونیک با استفاده از فناوری NFC، مدیرعامل شاپرک گفت: «هدف شرکت شاپرک در تدوین این طرح و دستورالعمل اجرایی آن، حرکت به سمت استانداردها، پیاده‌سازی و رعایت آن‌ها در حوزه پرداخت و همچنین افزایش امنیت و ایجاد یک زیرساخت بدون ورود به فضای کسب‌وکار است.»

محسن قادری مدیرعامل شرکت شاپرک درباره مدل پرداخت با استفاده از فناوری NFC گفت: «در شاپرک باهدف حرکت به سمت استانداردها، پیاده‌سازی و رعایت آن‌ها در حوزه پرداخت و همچنین افزایش امنیت، دستورالعمل‌های فنی پرداخت با فناوری NFC بر اساس استاندارهای جهانی را تدوین کردیم. مراحل تکمیلی این طرح در شرکت شاپرک دنبال و تست‌هایی نیز بر روی آن انجام شد که نتیجه آن در نمایشگاه کتاب امسال که پرداخت با NFC برای اولین بار در آن پیاده‌سازی و اجرایی شده، قابل‌مشاهده است.»

شاپرک به‌عنوان متولی حوزه پرداخت الکترونیک در کشور امکانات زیرساختی ارائه این سرویس را فراهم کرد و پیش‌نویس مقررات ناظر بر ارائه و استفاده از آن را پس از جمع‌بندی نظرات کارشناسان و فعالان حوزه پرداخت در اختیار بانک مرکزی قرار داد. پس از بررسی‌های لازم، بانک مرکزی از این روش پرداخت به‌صورت رسمی رونمایی کرد.

.

اولین استفاده گسترده از NFC برای پرداخت در نمایشگاه کتاب

سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اولین رویدادی است که به‌صورت گسترده شاهد ارائه این سرویس جدید پرداخت در آن خواهیم بود. در این شیوه پرداخت، برای پرداخت وجه توسط دستگاه‌های کارت‌خوان دیگر نیازی نیست از کارت‌بانکی برای انجام تراکنش استفاده شود.

کافی است خریدار اپلیکیشن مربوطه را در گوشی تلفن همراه خود نصب کرده و اطلاعات کارت‌بانکی را در گوشی ذخیره کرده باشد. زمانی که کارت‌بانکی در این نرم‌افزار تعریف شود، از سوی بانک کارت را صادر و پشتیبانی کرده، رمزگذاری و شماره کارت شبیه‌سازی می‌شود. هنگامی‌که برای پرداخت دستگاه‌های کارت‌خوان مراجعه می‌شود با فعال شدن این نرم‌افزار، گوشی تلفن همراه را به دستگاه نزدیک کرده و از طریق نشانه‌گذاری که قبلاً انجام شده، پرداخت در پایانه فروش انجام خواهد شد و دیگر نیازی به استفاده از کارت نیست.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */