راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

رونمایی از کارت سیمرغ توسن در نمایشگاه بانکداری اسلامی

شرکت توسن، سامانه کیف پول الکترونیکی سیمرغ را در پنجمین دوره نمایشگاه بانکداری اسلامی رونمایی می کند.

گفته می‌شود سیمرغ در راستای تحقق دولت الکترونیک و حذف اسکناس و پول خرد در سفرهای درون شهری، کاهش هزینه‌ها، افزایش بهروری و با توجه به تاکید دولت بر اجرایی شدن دولت الکترونیک طراحی و پیاده شده است.

کیف پول الکترونیک کارتی است که به کمک آن می‌توان در هر جایی که نیاز به پرداخت خرد وجود دارد از آن استفاده کرد.

شرکت توسن اعلام کرده است این طرح در سه شهر تهران، چابهار و تبریز به صورت پایلوت راه اندازی شده و با استفاده از این کیف پول الکترونیکی شهروندان می‌توانند هزینه‌های روزانه خود را با شارژ کردن این کارت تا سقف ۳۰ هزار تومان در روز به صورت آنلاین و آفلاین با یک کارت غیر تماسی پرداخت کنند.

شرکت توسن در مورد فازبندی این پروژه اعلام کرده است: در فاز نخست سیمرغ برای سامانه حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و مترو پیاده شده است. در فاز‌های بعدی پایانه‌های تاکسیرانی و دکه‌های روزنامه فروشی به این طرح خواهند پیوست و در فاز نهایی نیز تمامی کسب و کارهای کوچک مانند میادین تره بار، سوپرمارکت‌ها و سایر مراکز خرید مجهز به این سیستم خواهد شد.

شرکت توسن، سامانه کیف پول الکترونیکی سیمرغ را در پنجمین دوره نمایشگاه بانکداری اسلامی رونمایی کرد.

گفته می‌شود سیمرغ در راستاي تحقق دولت الكترونيك و حذف اسکناس و پول خرد در سفرهای درون شهری، كاهش هزينه ها، افزايش بهروري و با توجه به تاکید دولت بر اجرایی شدن دولت الکترونیک طراحی و پیاده شده است.

کیف پول الکترونیک کارتی است که به کمک آن می‌توان در هر جایی که نیاز به پرداخت خرد وجود دارد از آن استفاده کرد.

شرکت توسن اعلام کرده است این طرح در سه شهر تهران، چابهار و تبریز به صورت پایلوت راه اندازی شده و با استفاده از این کیف پول الکترونیکی شهروندان می توانند هزینه های روزانه خود را با شارژ کردن این کارت تا سقف ۳۰ هزار تومان در روز به صورت آنلاین و آفلاین با یک کارت غیر تماسی پرداخت کنند.

شرکت توسن در مورد فازبندی این پروژه اعلام کرده است: در فاز نخست سیمرغ برای سامانه حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و مترو پیاده شده است. در فاز های بعدی پایانه های تاکسیرانی و دکه های روزنامه فروشی به این طرح خواهند پیوست و در فاز نهایی نیز تمامی کسب و کارهای کوچک مانند میادین تره بار، سوپرمارکت ها و سایر مراکز خرید مجهز به این سیستم خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.