بانک‌تک (BankTech)

دریافت اینترنتی شبای تمام بانک‌های کشور

«شِبا» یا «شماره حساب بانکی ایرانیان»، به‌منظور تسهیل و استانداردسازی مبادلات بین بانکی و بین‌المللی بانک‌های کشور، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با استاندارد ۱۳۶۱۶-ISO، تعریف و تبیین شده است؛ در واقع هر شماره‌حساب یک شمارهٔ شبای یکتا دارد که برای انتقال وجه بین‌بانکی استفاده می‌شود. این شماره در ایران با IR شروع شده و پس‌ازآن ۲۴ رقم دیگر قرار می‌گیرد. شماره شبا در انتقال وجه بین‌بانکی «پایا» و «ساتنا» نیاز است.

تمامی حساب‌ها شماره شبا دارند و آن را می‌توان به‌صورت اینترنتی یا حضوری از بانک دریافت کرد. در ادامه این مطلب، لینک دریافت اینترنتی شبای تمام بانک‌ها آمده است و با کلیک روی آیکون «دریافت شبا» که روبه‌روی لوگوی هر بانک قرار گرفته است، می‌توانید به صفحه‌ی دریافت شبای آن بانک وصل شوید.

دریافت اینترنتی شبای تمام بانک‌ها

می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شِبا، مطلب «همه چیز در مورد شبا یا شناسه حساب بانکی ایران» را در راه پرداخت بخوانید.

درباره نویسنده

مینا حاجی

مینا حاجی فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته زبان و ادبیات اسپانیایی در دانشگاه علامه طباطبایی است و همچنین به زبان انگلیسی مسلط است. او در حال حاضر به عنوان نویسنده در راه پرداخت فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

۶ دیدگاه

/* ]]> */