راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

مانیار در کمتر از یک سال بعد از طرح در رویداد فین‌تک تریگ‌آپ فناپ به کافه بازار رسید

اپلیکیشن روز جمعه ۲۶ آذرماه در غرفه فناپ با حضور شهاب جوانمردی، مدیرعامل فناپ و احمد وادی‌دار، عضو هیئت مدیره بانک پاسارگاد در نمایشگاه الکامپ رونمایی شد و مؤسسین این شبکه اجتماعی مالی، امکانات این برنامک و شیوه استفاده از آن را برای حاضرین ارائه دادند.

به گزارش روابط عمومی فناپ مانیار یک شبکه اجتماعی مبتنی بر پیام برای برقراری ارتباطات مالی در بستر تلفن همراه است که تا هفته آینده برای دسترسی عموم روی کافه بازار قرار می‌گیرد. هدف از تولید این برنامک، ارائه روشی آسان و امن برای جابجایی پول در شرایط مختلف است. مانند زمانی که می‌خواهید دنگ شام شب قبل، یا سهم خود در یک سفر مشترک، و یا بلیت سینما را به دوستان خودپرداخت کنید.

اپلیکیشن مالی بر بستر شبکه اجتماعی

مانیار مبتنی بر پیام طراحی‌شده تا علاوه بر تسهیل انتقال وجه و درخواست وجه، مکالمات مرتبط با تعاملات مالی را نیز در برگیرد. دیگر نیازی به اطلاع‌رسانی هنگام پرداخت پول، یا یادآوری به دوستان برای پرداخت دنگشان ندارید. علاوه بر این، مانیار در بستری اجتماعی قرارگرفته تا مراحل جذب سرمایه را با استفاده از شبکه اجتماعی تسهیل کند. به عبارتی شمارا از پرداخت هزینه پیامک و تلفن برای هماهنگی و اطلاع‌رسانی بی‌نیاز خواهد کرد.

انتقال وجه، پرداخت دنگ و سرمایه‌گذاری جمعی ازجمله خدمات اصلی قابل‌ارائه در مانیار است و انتقال وجه به‌سادگی ارسال یک پیام انجام می‌شود. به‌عبارت‌دیگر در مانیار می‌توانید علاوه برداشتن تبادل مالی، به‌راحتی برای افراد پیام ارسال کنید.

در این شبکه اجتماعی، کلیه پیام‌های حاوی عملیات مالی، ساختار مشخصی دارند و از پیام‌های متنی قابل‌تفکیک‌اند. مانیار امکان انتخاب افراد از لیست مخاطبان موبایل را به کاربر می‌دهد. بنابراین می‌توانید بدون نیاز به دانستن شماره کارت گیرنده وجه، به‌راحتی ارسال یک پیام، پول را برای شماره تلفن فرد ارسال کنید. طرف مقابل مطلع خواهد شد که چه مبلغی بابت چه موضوعی برایش واریزشده است.

تسهیل فعالیت‌های مالی با مانیار

مانیار پرداخت و دریافت دنگ را نیز ساده کرده است. به‌آسانی و در قالب گروه، افراد می‌توانند چت کنند و دنگ‌های خود را پرداخت کنند. مانیار مبلغ را به‌طور خودکار بین افراد تقسیم و پیام پرداخت دنگ را برای آنها ارسال می‌کند. بنابراین نیازی به تماس با افراد و یادآوری پرداخت دنگ نخواهد بود. هم‌چنین، پس از پرداخت مبلغ، کلیه افراد گروه مطلع می‌شوند و نیازی به تماس با صاحب دنگ وجود ندارد.

در سرویس سرمایه‌گذاری جمعی، افراد به‌صورت گروهی برای هدفی مشخص، پول جمع می‌کنند و جوامع مالی در شبکه مانیار تشکیل می‌شود. کاربر به‌سادگی می‌تواند یک کانال تشکیل دهد و لینک کانال را برای تمامی افرادی که در لیست مخاطبینش حضور دارند ارسال کند. بنابراین می‌توان از قدرت شبکه اجتماعی برای اطلاع‌رسانی و جذب افراد به‌منظور سرمایه‌گذاری در هدفی مشخص استفاده کرد.

ایده تا اجرا در کمتر از یک سال

ایده مانیار اولین بار در دومین رویداد فین‌تک تریگ‌آپ فناپ مطرح شد. تیم مانیار در این رویداد موفق شد جایگاه دوم را کسب کند. با توجه به مسیری که در مرکز نوآوری فناپ طراحی شده است، تیم‌های برگزیده این رویداد در این مدت در این مرکز رشد کردند و در بزرگ‌ترین رویداد فناوری اطلاعات کشور، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری اطلاعات بانکی کشور از اجرای این ایده رونمایی کردند. در ادامه می‌توانید گفت‌وگوی راه پرداخت با این تیم را دقایقی بعد از این که مشخص شد تیم دوم رویداد فین‌تک تریگ‌آپ هستند را در آپارات مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.