راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

با حمایت سامسونگ دومین المپیاد تکنسین‌های ایران برگزار می‌شود

نشست خبری دومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران، امروز ۲۱ آذر با حضور مدیران سامسونگ الکترونیکس و سازمان فنی‌وحرفه‌ای استان تهران در سازمان فنی‌وحرفه‌ای برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سامسونگ الکترونیکس، در ابتدای این مراسم فرناز فرضی، مدیر روابط عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی سامسونگ الکترونیکس با اشاره به اقدامات این شرکت درزمینهٔ مسئولیت اجتماعی در سال اخیر و مرور اولین دوره از این المپیاد، اطلاعاتی درباره دومین المپیاد تکنسین‌های ایران ارائه کرد.

به گفته فرضی این المپیاد همچون سال گذشته، در ۴ گرایش موبایل و تبلت، لوازم‌خانگی، دستگاه‌های تهویه مطبوع و لوازم صوتی و تصویر برگزار می‌شود و نفرات اول تا سوم به ترتیب ۳۰، ۲۰ و ۱۰ سکه بهار آزادی جایزه می‌گیرند و به مسابقات جهانی مهارت که در ابوظبی برگزار می‌شود، به‌عنوان بازدیدکننده اعزام می‌شوند.

در ادامه این نشست، فرهاد هجرت، مدیر ارشد بخش بازاریابی سامسونگ الکترونیکس با ارائه آماری که از سوی سازمان ملل اعلام شده، موضوع اشتغال را معضل اصلی دوسوم از جوانان جهان بیان کرد. به گفته هجرت، کسب مهارت‌های فنی در کنار آموزش‌های آکادمیک مهم‌ترین راهکار برای حل این معضل است.

technician-way2pay-95-09-21

مدیر ارشد بخش بازاریابی سامسونگ الکترونیکس، المپیاد تکنسین‌های ایران را یکی از برنامه‌های آموزش مهارت جوانان دانست که سامسونگ از چند سال پیش با حمایت و اسپانسری مسابقات جهانی مهارت شروع کرده است.

به گفته هجرت مسابقات جهانی مهارت که از سال ۱۹۵۰ آغاز شده است، بزرگ‌ترین رویداد مهارتی جهان است که هر دو سال یک بار با حمایت شرکت‌های بزرگ جهان برگزار می‌شود. به همین دلیل سامسونگ به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان جهان حمایت از این مسابقات را در فعالیت‌های مسئولیت‌های اجتماعی خود قرار داده است.

در این نشست خبری، مجید تهرانیان، مشاور رئیس سازمان فنی‌وحرفه‌ای و مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای تهران، عدم مهارت‌های فنی را یکی از اصلی‌ترین دلایل بیکاری جوانان اعلام کرد. به گفته تهرانیان این موضوع باعث شده تا بخش عمده مراجعه‌کنندگان به مراکز فنی‌وحرفه‌ای را دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها تشکیل دهند.

بر اساس آماری که مشاور رئیس سازمان فنی‌وحرفه‌ای در این نشست اعلام کرد هم‌اکنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر در مراکز فنی‌وحرفه‌ای استان تهران در حال آموزش هستند که از این تعداد، نزدیک به ۸۰ درصد از افراد در مراکز غیردولتی و خصوصی فنی‌وحرفه‌ای کسب مهارت می‌کنند.

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای تهران از مرکز آکادمی مهندسی سامسونگ به‌عنوان یکی از بهترین مراکز فنی‌وحرفه‌ای کشور یاد کرد. این مرکز به گفته تهرانیان به دلیل تجهیزات مدرن و به‌روزی که در آن قرار دارد، به یکی از بهترین مراکز فنی‌وحرفه‌ای کشور تبدیل شده است.

technician-1-way2pay-95-09-21

طبق آمار اعلام شده در این نشست خبری تاکنون نزدیک به هزار نفر به‌طور رایگان در آکادمی مهندسی سامسونگ آموزش دیده‌اند. توافقات اولیه‌ای برای ایجاد شعبه‌های مشابه در سایر استان‌ها و نقاط کمتر توسعه‌یافته کشور میان سامسونگ و سازمان فنی و حرفه‌ای انجام شده است. بر اساس سخنان تهرانیان آکادمی مهندسی سامسونگ بستر بسیار مناسبی را فراهم کرده است تا جوانان در دوره‌های کوتاه‌مدت بتوانند مهارت‌های مفیدی کسب کنند.

مشاور رئیس سازمان فنی‌وحرفه‌ای، المپیاد تکنسین‌های ایران را ازجمله برنامه‌های مناسبی دانست که در دو سال اخیر با همکاری متقابل شرکت سامسونگ و سازمان فنی‌وحرفه‌ای در سطح کشور برگزار می‌شود.

به گفته تهرانیان سال گذشته بیش از دو هزار نفر داوطلب شرکت در المپیاد بودند.

در ادامه ژاله عمرانی، مدیر امور مسابقات ملی و بین‌المللی مهارت سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای، همکاری متقابل کشورها با حامیان اصلی مسابقات جهانی مهارت را ازجمله اهداف اصلی این رویداد دانست که با حضور و مشارکت فعال سامسونگ در ایران محقق شده است.

به گفته عمرانی المپیاد تکنسین‌های ایران مدل کوچکی از مسابقات جهانی مهارت است که تمامی بخش‌های آن با نظارت افرادی که تجربه مسابقات جهانی را دارند طراحی و برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام مدیرکل مسابقات مهارت سازمان فنی‌وحرفه‌ای تا روز ۲۱ آذرماه که این نشست خبری برگزار شد تعداد افراد شرکت‌کننده ۲۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. طبق اعلام عمرانی، گرایش موبایل و تبلت از پرطرفدارترین بخش‌های المپیاد است.

کسب مهارت‌های به روز، کارکردن با تجهیزات مدرن و امکان کارورزی و استخدام در سامسونگ ازجمله مزایایی بود که مدیر آکادمی مهندسی سامسونگ به‌عنوان نکات مثبت این آکادمی یاد کرد.

technician-2-way2pay-95-09-21

محمدرضا یارمحمدی، مدیر آکادمی مهندسی سامسونگ در این مورد گفت: «تاکنون ۸۸۸ نفر از آکادمی مهندسی سامسونگ فارغ‌التحصیل شده‌اند که ۱۴۲ نفر آن‌ها از دانشجویان دانشگاه‌ها و ۳۷۸ نفر از افراد جویای کاری بودند که اکثر آن‌ها پس از کسب مهارت توانسته‌اند شغل موردنظر خود را پیدا کنند. از این تعداد ۳۰ نفر هم پس از کسب شرایط لازم در مراکز خدماتی سامسونگ مشغول به فعالیت شده‌اند.»

دومین المپیاد تکنسین‌های ایران با همکاری مشترک شرکت سامسونگ الکترونیکس و سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور در دی ماه سال جاری برگزار می‌شود. مهلت ثبت‌نام برای شرکت در این المپیاد تا ۲۶ آذرماه تمدید شده است.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره این المپیاد و ثبت‌نام، به سایت https://samsungtecholympiad.ir مراجعه کنید.

.

درباره شرکت سامسونگ الکترونیکس

سامسونگ الکترونیکس الهام‌بخش دنیا است و آینده را با ایده‌های نو و فناوری‌های خلاقانه و کاربردی‌اش شکل می‌دهد. حاصل خلاقیت و نوآوری بی‌وقفه سامسونگ، دگرگونی و ارائه تعریفی نوین در دنیای تلویزیون‌ها، گوشی‌های هوشمند، دستگاه‌های پوشیدنی، تبلت‌ها، دوربین‌ها، لوازم دیجیتال، تجهیزات پزشکی، سیستم‌های شبکه و قطعات نیمه‌رسانا و نمایشگرهای حرفه‌ای است.

برای اطلاعات بیشتر و دریافت آخرین اخبار، می‌توانید به وب‌سایت https://news.samsung.com مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.