راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

بنیان‌گذار اِم‌بانک لهستان از تعدد شعب بانک‌ها در خیابان‌های تهران حیرت‌زده شد

اسلاومیر لاچوفسکی بانکدار و اقتصاددان معروف لهستانی با بیان اینکه ایران سرزمینی مساعد برای پیشرفت و آماده کارهای بزرگ است، گفت: «این کشور از عوامل لازم برای توسعه ازجمله در زمینه بانکداری الکترونیک برخوردار است.»

به گزارش ایرنا، این اقتصاددان لهستانی که بنیان‌گذار «اِم بانک» سومین موسسه بزرگ لهستان در حوزه بانکداریِ خرد و یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های موبایلی در دنیا است، به خبرگزاری ترند گفت: «از نگاهِ من به‌عنوان کسی که بیش از 25 سال در مدیریتِ خدمات تجربه داشته‌ام و از فناوری برای خدمت‌رسانی به مشتریان استفاده کرده‌ام، آنچه شما در ایران می‌بینید، فضایی آماده برای کارهای بزرگ است.»

بنیان‌گذار این موسسه با اشاره به اهمیت خدمات‌رسانی الکترونیکی، گفت «من به خیابان‌های تهران رفتم و دیدم که در همه خیابان‌ها، شعبه‌های فراوانی از بانک‌های مختلف وجود دارد. احساس کردم واقعاً شگفت‌انگیز است، اما روزی این شعبه‌ها برچیده خواهند شد. شاید نه همه آن‌ها، اما 50 درصد از آن‌ها در 10 سال آینده بسته خواهند شد و فناوری‌های نوین جایگزین آن‌ها خواهند شد.»

وی افزود: «می‌توانم بانک بدون شعبه را در ایران تصور کنم. عصر دیجیتال در حال ورود به ایران است و شرکت‌های مخابراتی، برای گوشی‌های هوشمند، پوشش‌های 3g و 4g فراهم می‌کنند.»

.

از تجربیات موفق بین‌الملی استفاده کنیم

این متخصص حوزه بانکداری موبایلی، «استفاده از دانش و الگوهای موفق در انگلستان، لهستان، آمریکا و آلمان» را راهکاری دانست که ایران می‌تواند با استفاده از آن به پیشرفت خود سرعت ببخشد و یادآور شد که منظور وی از کاربرد دانش و الگوهای موجود، کپی‌برداری نیست.

وی تأکید کرد: «موضوع، استفاده از دانش و تجربه، سازگارسازی فناوری و توسعه الگوهای کسب‌وکار است و در این راه باید سبک زندگیِ مشتریانِ ایرانی و نیازهای مالی آنان در نظر گرفته شود. تجربه، مهم‌ترین چیز است و آنچه ایرانیان نیاز دارند، این است که از تجربه‌ها استفاده کنند.»

اسلاومیر لاچوفسکی همکاری ایران و غرب در حوزه‌های فناوری و دانش را «فرصتی برای هر دو طرف» دانست و گفت: «بسیار مهم است که درک کنیم، این جاده‌ای یک‌طرفه نیست.»

لاچوفسکی mBank را که نخستین بانک «فقط آنلاین» در اروپای شرقی و مرکزی است، سال 2000 تأسیس کرد. متخصصان معتقدند ابتکار لاچوفسکی صنعت بانکداری در لهستان را دگرگون کرد. (+)

.

لاچوفسکی آمد ایران؛ تحویلش نگرفتیم

به گزارش راه پرداخت، اسلاومیر لاچوفسکی هفته گذشته برای حضور در رویداد پرداخت ایران، به ایران سفر کرده بود تا به عنوان اولین سخنران این رویداد بین‌المللی از تجربیاتش برای متخصصان و فعالان ایرانی بگوید (اینجا را ببینید). رویداد پرداخت ایران که قرار بود دوم و سوم آذر ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شود، در آخرین روز قبل از برگزاری لغو شد (+) و مهمانان خارجی این رویداد، در کمال ناباوری به کشورهایشان بازگشتند.

این رویداد بین‌المللی به دنبال حمله‌های برخی از رسانه‌ها و صهیونیستی نامیدن آن، لغو شده است که گمانه‌زنی‌ها حاکی است که منشا این حمله‌های رسانه‌ای یک شرکت خصوصی ایرانی است که برای حفظ بازار خود، با تحریک و فریب برخی از رسانه‌ها، سعی در صهیونیستی نشان دادن این رویداد داشته است و با آبروی یک کشور صرفا در جهت منافع مالی شخصی بازی کرده است. در خصوص این گمانه‌زنی‌ها یادداشت‌هایی از مرتضی مقدسیان، نیما نامداری، محمد هادی شالباف و رسول قربانی را در راه پرداخت ببینید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[logo_showcase id=”298325″]