راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

شرایط دریافت کارا کارت برای مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی

0

سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد که بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی برای دریافت «کاراکارت» به بانک رفاه کارگران مراجعه کنند.

به گزارش خبرگزاری میزان، بر اساس اعلام سازمان تأمین اجتماعی، کارت خرید اعتباری کالا و خدمات (کاراکارت) خدمتی جدید از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری سازمان تأمین اجتماعی، بانک رفاه کارگران، شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد، کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی و جمع کثیری از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مراکز خدماتی به مرحله اجرا رسیده است.

این طرح بر پایه ۲۵ ماه کار مطالعاتی و کارشناسی طراحی و از اواخر سال گذشته شروع شده و در حال حاضر برای ۴۰۴ هزار نفر از مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی کارا کارت صادر شده است.

هدف از اجرای طرح که بر پایه فروش کالا و خدمات به‌صورت اقساطی طی ۱۲ ماه و حداکثر ۱۲ درصد است، افزایش قدرت خرید جامعه هدف، بهبود فضای کسب‌وکار و افزایش سطح اشتغال خواهد بود. همچنین به‌واسطه موفقیت‌های حاصله و بر اساس پیشنهاد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تأکید هیئت وزیران این طرح به کلیه کارکنان موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری تعلق خواهد گرفت.

.

از جمله مزایای کارا کارت به شرح زیر است:

  1. دامنه عرضه کالا و خدمات بسیار متنوع و گسترده
  2. عدم استفاده از منابع دولتی
  3. بدون ضامن و اخذ وثایق سنگین
  4. چهار برابر میانگین حقوق و مزایای متقاضی در سال گذشته
  5. پرداخت اقساط ۱۲ ماهه به‌صورت خودکار از محل حقوق متقاضی
  6. کارمزد ماهانه ۱ درصد و حداکثر ۱۲ درصد (بانکی) در عین حال بسیاری از پذیرندگان کالا و خدمات خود را بدون سود و کارمزد ارائه می‌کنند
  7. قابلیت شارژ مجدد
  8. شروع پرداخت اقساط صرفاً پس از اولین خرید در ماه بعد
  9. گسترش روز افزون مراکز فروش کالا و عرضه خدمات
  10. ۱بهره مندی از کلیه مزایا و امتیازات در نظر گرفته شده اختصاصی هر فروشگاه عیناً مشابه خریدهای نقدی اعم از هدایا، حمل‌ونقل و نصب رایگان، شرکت در قرعه‌کشی و…

بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی که از بانک رفاه حقوق می‌گیرند به شعبه مربوطه مراجعه کنند. (سایر مشمولین که حساب حقوق آن‌ها نزد سایر بانک ها است متعاقباً اعلام خواهد شد.) همچنین کارمندان دولت می‌توانند به معاونت پشتیبانی و منابع انسانی دستگاه مربوطه مراجعه کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه رسمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نشانی www.mcls.gov.ir مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.