راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

تاکید بر اتصال سوییچ ملی ایران و عراق به‌منظور امکان استفاده از کارت‌های بانکی

یادداشت تفاهم همکاری‌های بانکی بین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بانک مرکزی عراق به امضای روسای کل دو کشور رسید. رئیس‌کل بانک مرکزی ایران در سفر به بغداد، ضمن دیدار با علی العلاق، همتای عراقی خود، افزایش همکاری‌های بانکی میان تهران و بغداد را بررسی کرد.

ولی اله سیف در سفر به بغداد در مورد ایجاد رابطه بانکی و افتتاح حساب‌های متقابل به ارزهای محلی و بین‌المللی بین بانک مرکزی دو کشور و همچنین ایجاد زمینه مناسب برای همکاری‌های متقابل بانک‌ها با هدف تسهیل مراودات تجاری از طریق ارائه انواع خدمات بانکی مانند اعتبارات اسنادی، ضمانت‌نامه‌های بانکی و عملیات خزانه‌داری با همتای عراقی خود مذاکره و در پایان، سند همکاری‌های بانکی به امضای طرفین رسید.

eraq-index-way2pay-95-01-12

در سند اشاره‌شده بر اتصال سوییچ ملی دو کشور به‌منظور امکان استفاده از کارت‌های بانکی توسط زائران و مسافران تأکید شده است. همچنین به‌منظور پایش و اطمینان از حسن اجرای توافقنامه، طرفین موافقت کردند کمیته‌ای دائمی تحت عنوان «کمیته مشترک بانکی ایران و عراق» تشکیل شود. گفتنی است هم‌اکنون دو بانک ایرانی و یک بانک مشترک در عراق فعالیت می‌کنند.

منبع: بانک مرکزی

1 نظر
  1. فردیس می‌گوید

    خیلی عالیه … سفر زیارتی رفته بودم و با همین کارت شتاب ملی خرید کردم از نجف.. البته در ازای ۱۰۰ هزار تومن سه هزار تومن کم میکنن که ارزش داره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.