راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

دیواندری: پیشرفت‌های IT در نظام بانکی یکی از دستاوردهای ما بوده

دکتر دیواندری ضمن عرض سلام و خوشامدگویی به مدعوین همایش، اظهار داشت پنجمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با شرایط جدید بین‌المللی و کاهش محدودیت‌ها و آغاز مجدد فعالیت‌های بانکی کشور مقارن گشته است. او در ادامه افزود: «تم اصلی این همایش حول فرصت‌های پساتحریم و همچنین فرصت‌های جدید بین‌المللی شکل گرفته است.»

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی در ادامه گفت: «تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای که در سال‌های گذشته بر نظام بانکی کشور وضع شده، کارکردهای نظام بانکی را در زمینه تولید، اقتصاد ملی و حمایت از کارآفرینان کشور محدود کرده است. امیدواریم با شرایط جدید نظام بانکی با شایستگی بتواند نقش خود را در این زمینه مانند سال‌‌های پیشین ایفا نماید. همگان واقفیم که نظام بانکی موتور محرکه اقتصاد و توسعه است و پیشرفت‌های نظام بانکی جاده رشد و توسعه را در کشور همراه می‌کند. حتی در شرایط تحریم، پیشرفت‌های IT در نظام بانکی یکی از دستاوردهای ما بوده است.»

Ali-Divandari-Index-way2pay-94-10-25

دکتر دیواندری در ادامه افزود: «در این جمع مفتخرم که کسانی حضور دارند که سهم بزرگی در پیشرفت نظام پرداخت کشور داشته‌اند. همگان مستحضرند که تحریم‌ها منحصر به مبادلات پولی و مالی نبوده‌ و حوزه زیرساخت‌های ارتباطی (سخت‌افزار و نرم‌افزار) را نیز شامل شده است؛ بنابراین شایسته است قدردان زنان و مردان بزرگ و کارآفرینانی باشیم که در شرایط تحریم‌های ظالمانه و غیرمنصفانه در این حوزه نقش‌آفرینی کردند. لازم به ذکر است این پیشرفت‌ها کافی نیست و با آرمان‌های ما فاصله دارند.»

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی این همایش را فرصت مغتنمی دانست که اندیشمندان حوزه بانکی، مدیران ارجمند نظام بانکی، سیاستمداران حوزه اقتصادی و ارتباطات بتوانند هم‌اندیشی و تبادل‌نظر کنند. همچنین کارآفرینان حوزه فناوری اطلاعات بتوانند دستاوردهای خود را ارائه دهند. دکتر دیواندری در ادامه از دکتر سیف و همکارانش در بانک مرکزی و همچنین شرکت ملی انفورماتیک که در برگزاری این همایش پژوهشکده پولی و بانکی را یاری رساندند، تشکر و قدردانی نمود. در پایان، دکتر دیواندری مزیت همایش امسال را به شرح زیر برشمرد:

  • برگزاری نه پنل تخصصی
  • ده سخنرانی کلیدی
  • سه نشست تخصصی با حضور مدیران ارشد بانکی
  • پانزده کارگاه تخصصی
  • هفت سخنرانی تخصصی با حضور سخنرانان برجسته خارج از کشور
  • برپایی نمایشگاه با حضور شرکت‌های فعال داخلی و خارجی و همچنین بانک‌ها
  • دریافت ۲۷۳ مقاله توسط دبیرخانه همایش و ار‌ائه تعداد محدودی از آن‌ها در دو روز همایش
  • برگزاری جشنواره دکتر نوربخش طبق روال سال‌های گذشته و مسابقه سخن تازه (که بخش جدیدی است که به همایش امسال اضافه شده است)

.منبع: پژوهشکده پولی و بانکی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.