راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

تجهیز تاکسی ١٣٣ بندرعباس به سیستم مدیریت ناوگان و پرداخت الکترونیک

به مناسبت روز ملی حمل‌ونقل در مراسمی ۲۰۰ دستگاه تاکسی بی‌سیم به سیستم مدیریت ناوگان و پرداخت الکترونیک تجهیز شد.

استاندار هرمزگان در این مراسم بر نهادینه شدن فرهنگ ترافیک و استفاده از خودروهای عمومی تأکید کرد. جادری گفت: «فرهنگ ترافیک و استفاده از وسایل شخصی عمومی را بایستی از خردسالی به فرزندان آموزش داد.» وی بر استفاده از وسایل نقلیه عمومی که باعث ارتقای امنیت و آسایش خانواده‌ها می‌شود تأکید کرد. استاندار هرمزگان تجهیز تاکسی‌های ۱۳۳را به سیستم مدیریت ناوگان و پرداخت الکترونیک گامی در ارتقای خدمات به شهروندان خواند از مدیران این بخش قدردانی کرد.

علی طباطبایی معاونت اجرایی شرکت مبنافرتاک آریا در این خصوص گفت: «با همکاری و مساعدت مسؤولین  استان و مدیرعامل محترم سازمان تاکسیرانی جناب مهندس اخلاقی و با مشارکت شرکت تاکسی ۱۳۳ بندرعباس به مدیریت جناب فریدی و مساعدت و همکاری بانک محترم صادرات و در راستای تحقق دولت الکترونیک امروز شاهد مراسم افتتاح این پروژه توسط استاندار و شهردار محترم و در حضور مسئولین استانی و همچنین تعدادی از مدیران عامل محترم تاکسیرانی‌های کشور هستیم.»

طباطبائی گفت: «این پروژه از حدود ٣ماه پیش با مشارکت و سرمایه‌گذاری و دانش فنی شرکت مبنا فرتاک آریا و مبنا کارت آریا به‌عنوان شرکت دارای مجوز پرداخت آغاز شد که با راه‌اندازی این سیستم علاوه بر مدیریت و کنترل ناوگان حمل‌ونقل سیستم پرداخت الکترونیک آنلاین با استفاده از کارت‌های شتابی نیز وجود دارد». وی افزود: «همچنین قابلیت استفاده از کارت‌های شهروندی برای پرداخت نیز در این سیستم امکان‌پذیر می‌باشد.» وی گفت: «این شرکت در جهت فراگیری و گسترش فرهنگ پرداخت الکترونیک دارای تجربیات و توان اجرای پروژه‌های پرداخت خرد شهری بوده و آمادگی خود را جهت ارائه کلیه خدمات پرداخت خرد شهری و راه‌اندازی کارت شهروندی اعلام می‌دارد». طباطبائی گفت: «امیدواریم با همکاری مسئولین محترم بندرعباس و دیگر شهرهای کشور بتوانیم قدم‌های بزرگ‌تری را در این زمینه برداشته و خدمت رسان مردم عزیز باشیم.»

وی گفت: «در فاز اول ۲۰۰دستگاه تاکسی در بندرعباس به این سیستم مجهز شد و پیش‌ازاین، شرکت فرتاک این طرح را در شهرهای اسلامشهر و اندیشه و بسطام اجرا کرده بود و در سایر شهرها نیز این طرح را اجرا خواهد کرد.»

منبع: دریا نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.