راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

علی‌بابا رکورد فروش آنلاین در یک روز را شکست / 8 میلیارد دلار فروش آنلاین در 9 ساعت

فروشگاه آنلاین «علی‌بابا» که در زمینه‌ی تجارت الکترونیکی نام شناخته‌شده‌ای است، توانست رکورد بیشترین فروش در بین تمام فروشگاه‌های آنلاین در یک روز را بشکند.  شرکت چینی علی‌بابا توانست در مدت ۱۰ ساعت نزدیک به ۸ میلیارد دلار فروش داشته باشد و به‌این‌ترتیب رکورد بیشترین فروش یک فروشگاه آنلاین را شکست. این شرکت تا ساعت ۹ صبح به وقت کشور چین توانست به فروش ۵۰ میلیارد یوان (۷٫۸۶ میلیارد دلار) دست پیدا کند. شرکت علی‌بابا فروش ویژه‌ای را در سایت خودش آغاز کرده بود که از نیمه‌شب شروع شده و به همین دلیل تا اوایل صبح به این رکورد شگفت‌انگیز دست پیدا کرده است.

جک ما بنیانگذار علی بابا
جک ما بنیانگذار علی بابا

دنیل ژانگ (Daniel Zhang) مدیر اجرایی این شرکت گفت: «کل دنیا در تاریخ ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) شاهد قدرت مصرف‌گرایی چینی‌ها بودند.»

با نگاهی به اطلاعات منتشرشده از سوی سازمان تحقیقاتی comScore، فروش قطعات کامپیوتری در روز «سایبر ماندی» (Cyber Monday) سال ۲۰۱۴ کشور آمریکا در مدت پنج روز به ۶٫۵۶ میلیارد دلار رسیده است و به همین دلیل رکوردشکنی سایت علی‌بابا بسیار جلب‌توجه می‌کند.

شرکت علی‌بابا این فروش را در روزی به نام «روز مجردها» آغاز کرده است. از سال ۱۹۹۰ به بعد روز ۱۱ نوامبر در کشور چین به‌عنوان روز مجردها شناخته می‌شود. علی‌بابا از سال ۲۰۰۹ به بعد در این روز فروش‌های ویژه‌ای برگزار می‌کند و توانسته رکورد فروش در روز «بلک‌فرایدی» (Black Friday) را هم بشکند. بر اساس اطلاعات منتشر شده، ۴۲٫۶ درصد فروش این فروشگاه در این روز موبایل و تبلت بوده است. سال گذشته محصولات شرکت شیائومی در این سایت با استقبال بسیار زیادی مواجه شدند و پس‌ازآن محصولات شرکت‌های هوآوی، Haier و شرکت ژاپنی Uniqlo به فروش بالایی دست پیدا کردند. بسیاری از سازمان‌های تحقیقاتی اعلام کردند که در فروش ویژه‌ی امسال شرکت علی‌بابا هر نفر ۲۲ درصد بیشتر از سال گذشته خرید خواهد کرد.

کشور چین با داشتن ۶۶۸ میلیون کاربر اینترنت یکی از بزرگ‌ترین جمعیت خریداران آنلاین را شامل می‌شود. نخست‌وزیر کشور چین یک ساعت پس‌ازاینکه سایت علی‌بابا به این رکورد دست پیدا کرد، در تماسی تلفنی با مدیرعامل این سایت به او تبریک گفت.

منبع: دیجی‌کالا / مجید نوردوست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.