راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

لگزایی: بانک‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند همکاری موفقی داشته باشند

معاون مدیرعامل بانک تجارت در امور فناوری اطلاعات، طی سخنانی در میزگرد جانبی اولین همایش و نمایشگاه تراکنش بر لزوم پیروی بانک‌های بزرگ کشور از یک مدل کسب‌وکار برگرفته از برنامه‌های استراتژیک کلان آن سازمان تأکید کرد.

علیرضا لگزایی معاون مدیرعامل بانک تجارت در امور فناوری اطلاعات در میزگرد بررسی روندها و راهکارهای نوآورانه نظام بانکی که عصر روز دوشنبه در نخستین همایش و نمایشگاه تراکنش برگزار شد، ابراز امیدواری کرد با برگزاری چنین همایش‌ها و نمایشگاه‌هایی همبستگی و همکاری بهتری بین بانک‌های کشور و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات صورت پذیرد.

وی اظهار داشت: برگزاری چنین میزگردهایی با موضوع نوآوری در صنعت بانکداری کشور اگر با حضور مدیران ارشد این صنعت و تصمیم‌گیران اصلی عرصه اقتصادی کشور همراه شود می‌تواند به فضایی برای طرح ایده‌های متخصصان فناوری اطلاعات تبدیل شود و این امکان را فراهم آورد تا وضع قوانین توسط مقامات ارشد همگام با مدل کسب‌وکار شرکت‌های تخصصی و بانک‌ها همراه و هماهنگ گردد.

miz-0-Index-way2pay-94-08-06

لگزایی با ابراز امیدواری از روند اقدامات نوآورانه در صنعت بانکداری کشور گفت: طی سال‌های اخیر تغییرات و توسعه بسیاری در خدمات نوین بانکداری کشور رخ داده است که این امر نشان از وجود یک جریان نوآورانه در نظام بانکی کشور دارد.

معاون مدیرعامل بانک تجارت در امور فناوری اطلاعات، داشتن مدل کسب‌وکار در صنعت بانکداری را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: مدل کسب‌وکار باید برگرفته از استراتژی و در راستای دستیابی به اهداف بازار هدف باشد و درنهایت موجب رضایتمندی در بازار گردد.

لگزایی در پایان در بررسی راهکارهای همکاری بانک‌های بزرگ با شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک گفت: طراحی مدل کسب‌وکار بر اساس شرایط و ظرفیت‌های اقتصادی کشور، ضمن تأثیرگذاری بر رفع مشکلات موجود صنعت بانکداری، می‌تواند به‌عنوان یک روش کار مشترک بین سرمایه‌گذار (بانک) و شرکت دانش‌بنیان پیاده شود و در کنار حفظ منافع مشترک دو طرف، درنهایت بانک یا شرکت بزرگ را به هدف خود رسانده و شرکت دانش‌بنیان نیز از این امکان برخوردار شود تا همکاری با یک شرکت بزرگ را تجربه نماید.

لازم به ذکر است، نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک، فاطمی عضو هیئت‌مدیره بانک ملی، جوانمردی مدیرعامل شرکت فناپ، ثنایی مدیرعامل شرکت آریا همراه و شریف حسینی معاون فناوری اطلاعات بانک آینده اعضای تشکیل‌دهنده این میزگرد بودند.

منبع: بانک تجارت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.