راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

شروع پرداخت کرایه تاکسی با ساری کارت

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و آمار شهرداری ساری گفت:«در جهت تحقق شهر الکترونیک تاکنون ۱۰۰۰ دستگاه تاکسی به سامانه هوشمند ساری‌کارت مجهز شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تا شروع سال تحصیلی جدید ۳هزار دستگاه تاکسی به سامانه هوشمند ساری‌کارت مجهز شوند.»

علیرضا عظیمی با اعلام این خبر افزود: با اتمام مراحل آزمایشی، زیرساختی و آموزشی این پروژه، سازمان اکنون هدف اصلی خود را توسعه، نصب و راه‌اندازی این سیستم قرار داده است.

وی اظهار داشت: ماهانه ۱۰۰۰ تاکسی مجهز به سیستم پرداخت الکترونیکی تاکسیرانی می‌شوند و بر این اساس پیش‌بینی شده که تا دو ماه دیگر تمامی تاکسی‌ها مجهز به سامانه پرداخت‌الکترونیکی تاکسی شوند.

عظیمیی ادامه داد: به طور متوسط هفته‌ای ۳۵۰ دستگاه به سامانه هوشمند تاکسی مجهز شده و امید است تا پایان شهریور ۹۴ تمام ناوگان تاکسیرانی به این سامانه مجهز شوند.

وی با تاکید بر اینکه این فرآیند در ترمینال دولت انجام می‌شود گفت: سازمان فاوا ظرفیت نصب بیش از ۱۰۰ دستگاه سامانه هوشمند پرداخت‌الکترونیکی تاکسی را در روز دارد و این در حالی است که هیچ‌گونه مشکلی در رابطه با تجهیزات نداریم.

وی خاطر نشان کرد: نحوه تسویه حساب از ناوگان تاکسیرانی طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده به صورت ۲۴ ساعت یک‌بار می‌باشد و مکانیزم محاسبه‌ها دقیق و عادلانه انجام خواهد شد. وی اظهار داشت: سامانه هوشمند تاکسی‌ها در جهت تحقق شهر الکترونیک بوده و به نفع راننده و مسافر است و با نصب این سیستم مشکلات موجود بین راننده و مسافر به حداقل خواهد رسید.

Sari-card-Index-way2pay-94-05-14a

Sari-card-Index-way2pay-94-05-14b

منبع: شهرداری ساری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.