راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

شروع پرداخت كرايه تاكسی با ساری كارت

مدير عامل سازمان فناوري اطلاعات و آمار شهرداری ساری گفت:«در جهت تحقق شهر الكترونيك تاكنون 1000 دستگاه تاكسی به سامانه هوشمند ساری‌كارت مجهز شده‌اند و پيش‌بينی می‌شود تا شروع سال تحصيلی جديد 3هزار دستگاه تاكسی به سامانه هوشمند ساری‌كارت مجهز شوند.»

عليرضا عظيمي با اعلام اين خبر افزود: با اتمام مراحل آزمايشی، زيرساختی و آموزشی اين پروژه، سازمان اكنون هدف اصلی خود را توسعه، نصب و راه‌اندازی اين سيستم قرار داده است.

وی اظهار داشت: ماهانه 1000 تاكسی مجهز به سيستم پرداخت الكترونيكی تاكسيرانی می‌شوند و بر اين اساس پيش‌بينی شده كه تا دو ماه ديگر تمامی تاكسی‌ها مجهز به سامانه پرداخت‌الكترونيكی تاكسی شوند.

عظيميی ادامه داد: به طور متوسط هفته‌ای 350 دستگاه به سامانه هوشمند تاكسی مجهز شده و اميد است تا پايان شهريور 94 تمام ناوگان تاكسيرانی به اين سامانه مجهز شوند.

وی با تاكيد بر اينكه اين فرآيند در ترمينال دولت انجام می‌شود گفت: سازمان فاوا ظرفيت نصب بيش از 100 دستگاه سامانه هوشمند پرداخت‌الكترونيكی تاكسی را در روز دارد و اين در حالی است كه هيچ‌گونه مشكلی در رابطه با تجهيزات نداريم.

وی خاطر نشان كرد: نحوه تسويه حساب از ناوگان تاكسيرانی طبق برنامه‌ريزی‌های انجام شده به صورت 24 ساعت يك‌بار می‌باشد و مكانيزم محاسبه‌ها دقيق و عادلانه انجام خواهد شد. وی اظهار داشت: سامانه هوشمند تاكسی‌ها در جهت تحقق شهر الكترونيك بوده و به نفع راننده و مسافر است و با نصب اين سيستم مشكلات موجود بين راننده و مسافر به حداقل خواهد رسيد.

Sari-card-Index-way2pay-94-05-14a

Sari-card-Index-way2pay-94-05-14b

منبع: شهرداری ساری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[logo_showcase id=”298325″]