راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

صدا، رمز عبور بانکی می‌شود

بانکی در هلند این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده که تنها با استفاده از صدای خود به‌عنوان رمز عبور، کارهای بانکی خود را در بالاترین سطح امنیتی ممکن انجام دهند. همزمان با توسعه بانکداری آنلاین استفاده از کلمات، اعداد و تلفیق آنها به‌عنوان رمز عبور به بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی روزمره تبدیل شده است. اما آیا راه ساده‌تری نیز وجود دارد؟

مقامات بانکی در هلند پاسخ مثبتی به این پرسش داده‌اند. آنها با استفاده از اپلیکیشنی موسوم به ING Netherlands این امکان را برای مشتریانشان فراهم آورده‌اند که به جای استفاده از حروف و اعداد و حفظ کردن دشوار آنها تنها از صدایشان به عنوان رمز عبور استفاده کنند.

این امکان جدید تحت عنوان فناوری نوظهور «بیومتریک صوتی» شناخته می‌شود. ابداع‌کنندگان این فناوری جدید معتقدند استفاده از رمز عبور صوتی، امنیت دسترسی به حساب‌های‌بانکی را افزایش می‌دهد. استفاده از این امکان فوق‌العاده با بهره‌گیری از تلفن‌های همراه هوشمند مبتنی بر سیستم‌های عامل اندروید و iOS امکان‌پذیر است.

مشتریان پس از استفاده از صدای خود به‌عنوان رمز عبور، این امکان را خواهند داشت که مجموعه متنوعی از کارهای بانکی ازجمله انتقال پول را به‌راحتی انجام دهند.

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.