راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

پرداخت غیرحضوری حق بیمه

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: دریافت و پرداخت غیر حضوری حق بیمه توسط سازمان تامین اجتماعی محقق شده است. محمدحسن زدا در تشریح عملکرد حوزه فنی و درآمد تامین اجتماعی، گفت: امکان ارائه لیست صورت مزد و حقوق از طریق اینترنت برای ۱.۵ میلیون کارفرما که موظف هستند هر ماه لیست بیمه کارکنان خود را ارائه دهند از طریق تمامی شعب که مجهز به سیستم دریافت لیست از طریق اینترنت هستند، در سال ۹۳ امکان‌پذیر شده است.

وی با بیان اینکه دریافت و پرداخت غیر حضوری حق بیمه توسط این سازمان محقق شده است، افزود: حق بیمه‌ها از طریق اینترنت و دستگاه‌های ATM و POS دریافت می‌شود.

زدا با اشاره به دریافت برگ پرداخت و پرداخت غیرحضوری حق بیمه از بیمه‌های اختیاری، حرف و مشاغل آزاد و بیمه‌های خاص، اظهار داشت: بیمه‌شدگان بیمه‌های اختیاری، حرف و مشاغل آزاد و بیمه‌های خاص می‌توانند با مراجعه به سایت رسمی سازمان و استفاده از منوی مربوطه نسبت به اخذ برگ پرداخت و پرداخت حق بیمه دوره مورد نظر خود از طریق اینترنت اقدام کنند و نیازی به مراجعه به شعب یا کارگزاری ندارند.

زدا گفت: سامانه متمرکز ارائه فیش و حکم افزایش به منظور ارائه خدمات غیرحضوری به مخاطبان به خصوص مستمری‌بگیران سازمان طراحی شده و ساخت سامانه‌های مذکور در دستور کار قرار گرفته و پس از طی مراحل اجرای آزمایشی به بهره‌برداری رسیده است که در حال حاضر مستمری بگیران می‌توانند با مراجعه به سایت رسمی سازمان به نشانی www.Tamin.ir علاوه بر مشاهده فیش مستمری و حکم افزایش سالیانه نسبت به چاپ آن اقدام کنند.

زدا با اشاره به سامانه اینترنتی نمایش سوابق پرداخت حق بیمه و رسیدگی و پاسخگویی به اظهارات و اعتراضات مخاطبین افزود: در راستای ایجاد دولت الکترونیک و ارائه خدمات غیرحضوری مطلوب و همچنین تسهیل در امور جاری، بیمه‌شدگان محترم می‌توانند سوابق پرداخت حق بیمه مربوطه را در سامانه اینترنتی سوابق به نشانی Savabegh.Tamin.ir مشاهده کرده و در صورت اعتراض به آن با استفاده از لینک «اعتراض» درخواست خود را ثبت و همچنین از طریق منوی پیگیری پاسخ را مشاهده کنند.

منبع: مهر

1 نظر
  1. سیداولیاسیدنژادپیربستی می‌گوید

    پرداخت حق بیمه اختیاری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.