راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک مرکزی خبر داد / افزایش سقف خرید با کارت بانکی به ۲۰۰ میلیون تومان

با تصمیم بانک مرکزی آستانه‌های برداشت مقرر در دستورالعمل شفاف‌سازی تراکنش‌های بانکی اشخاص افزایش یافت. سقف مجموع تراکنش‌های خرید کارتی هر مشتری حقیقی در کل شبکه بانکی هم از مبلغ یک میلیارد ریال به دو میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی ایبنا، با استناد به ماده (۱۷) آخرین ویرایش «دستورالعمل شفاف‌سازی تراکنش‌های بانکی» اشخاص، مصوب یک‌هزار و سیصد و پنجاه و پنجمین جلسه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ شورای پول و اعتبار، هیئت عامل بانک مرکزی در جلسه مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۲۷، آستانه‌های مقرر در دستورالعمل مزبور را به‌روزرسانی کرد.

همچنین هر مشتری حقیقی مجاز خواهد بود از تمامی حساب‌های خود در هر مؤسسه اعتباری، روزانه مبلغ دو میلیارد ریال را به‌ صورت غیرحضوری برداشت کند. این آستانه پیش‌تر معادل یک میلیارد ریال تعیین شده بود. 

بر همین اساس، مشتریان حقیقی که متقاضی برداشت مبالغ بیش از دو میلیارد ریال از حساب‌های خود هستند، مجاز خواهند بود تا سقف چهار میلیارد ریال از حساب را به‌ صورت حضوری از طریق شعب بانکی برداشت کنند. برداشت مبالغ بالاتر از چهار میلیارد ریال نیز صرفاً به‌ صورت حضوری از طریق شعب بانکی و پس از ارائه مدارک مثبته مجاز خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.