راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

دیجی‌پی و بانک مسکن تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند / ۵۰ میلیون تومان اعتبار دیجی‌پی برای مشتریان بانک مسکن

دیجی‌پی و بانک مسکن در دومین روز از دهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

طبق این تفاهم‌نامه یک‌ساله، مشتریان فعال بانک مسکن می‌توانند تا سقف ۵۰ میلیون تومان از اعتبار بی‌ان‌پی‌ال (الان بخر، بعداً پرداخت کن) دیجی‌پی استفاده کرده و آن را در یک یا چهار مرحله پرداخت کنند.

هومن امینی، مدیرعامل دیجی‌پی در این خصوص گفت: «در آغاز این راه قرار داریم و با قراردادی یک‌ساله همکاری‌مان را آغاز کرده‌ایم. در اولین مرحله 100 هزار نفر از مشتریان بانک مسکن می‌توانند تا سقف ۵۰ میلیون تومان از اعتبار دیجی‌پی استفاده کنند.»
امینی در ادامه توضیح داد: «یکی از روش‌هایی که دیجی‌پی برای ارائه سرویس بی‌ان‌پی‌ال در نظر گرفته، روش حفاظت‌شده یا سکیورد است که بازپرداخت اعتبار را هم تضمین می‌کند. در این روش یا باید رتبه اعتباری افراد در دیجی‌پی سنجیده شود که این رتبه از رفتار هر فرد در اکوسیستم دیجی‌کالا و دیجی‌پی و سایر سرویس‌‌دهنده‌های دیجی‌کالا ارزیابی می‌شود یا از طریق نهاد یا شخصی تضمین شود. اکنون بانک مسکن تضمین مشتریان خود را به عهده گرفته است.»

او ادامه داد: «اعتبار را دیجی‌پی تأمین می‌کند. در واقع بانک مسکن تأمین‌کننده اعتبار نیست، اما در نهایت ما با بانک مسکن طرف هستیم.»

سید عباس حسینی، مدیرعامل بانک مسکن هم در این‌باره توضیح داد: «ما بانکی با بیش از 80 سال سابقه هستیم و تنها تمرکزمان روی خرید مسکن برای کاربران نیست و در تلاشیم که به سایر حوزه‌ها نیز وارد شویم زیرا پتانسیل توسعه در بانک مسکن بسیار بالاست.»

او در ادامه توضیح داد: «فعلاً سقف اعتباری ۵۰ میلیون تومان است که بین یک تا چهار قسط و بدون سود پرداخت خواهد شد و پیش‌پرداخت آن نیز ۲۵ درصد است.»

حسینی با اشاره به نقش تسهیلگری دیجی‌پی گفت: «ما می‌خواهیم از نقش تسهیلگری دیجی‌پی برای تسهیل امور مشتریان‌مان استفاده کنیم.»

حمید محمدی، مدیرعامل دیجی‌کالا هم در این‌باره توصیح داد: «امیدواریم این تفاهم‌نامه همکاری امکانی برای گشودن ظرفیت‌های جدید برای هر دو سوی تفاهم‌نامه و کاربران آن باشد.»

او در پایان افزود: «مشتریان بانک مسکن می‌توانند از اعتبار خود در تمام درگاه‌های متصل به دیجی‌پی استفاده کنند و خرید آنها محدود به کالا از دیجی‌کالا نیست. حوزه سفر، پزشکی، کالای دیجیتال، گردشگری، لوازم خانه و تمام پذیرندگانی که در سایت دیجی‌پی آورده شده شامل این اعتبار می‌شوند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.