خبر

سرقت ۱۹۳ هزار دلاری هکرها از بانک آمریکایی

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

شرکتی در ایالت تنسی آمریکا به علت اهمال یک بانک در زمینه حفظ امنیت آنلاین مشتریانش متحمل زیانی ۱۹۳ هزار دلاری شده است.

شرکت TEC Industrial Maintenance & Construction اعلام کرده که گروهی از هکرهای روسیه در مه ‌سال ۲۰۱۲ حدود ۱۹۳ هزار دلار از حساب این شرکت در بانک Trisummit برداشت کرده‌اند و با توجه به ناتوانی این بانک در بازپس گرفتن مبلغ یاد شده شکایتی را علیه آن تقدیم دادگاه کرده‌اند.

این شرکت می‏‌گوید سرقت یاد شده از آن رو موفق بوده که بانک Trisummit نتوانسته رویه‏‌های امنیتی وعده داده شده خود را عملی کند. این شرکت در شکایت‌نامه خود در دادگاه، شرکت مذکور را به کلاهبرداری و نقض مفاد قرارداد خود متهم کرده است. بر اساس بررسی‏‌ها هکرهای روس پس از دسترسی به حساب‌های آنلاین مشتریان بانک در چند نوبت بین ۵۰۰ تا ۱۱ هزار دلار از ۵۵ حساب مختلف وابسته به این شرکت در نقاط مختلف آمریکا برداشت کرده‌اند و مجموع ارقام سرقتی آنها از مرز ۳۲۷۸۰۰ دلار گذشته است. البته بانک بعد از مدتی توانست ۱۳۵ هزاردلار را به حساب‏های یاد شده بازگرداند.

منبع: فارس / computerworld.com

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */