راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

در پی دستور بانک مرکزی برای انحلال کانون صرافان، نام این نهاد به جامعه صرافان تغییر کرد / افزایش تعاملات صرافان قانونمند با بانک مرکزی در اساسنامه جدید

جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده جامعه صرافان با دستورات جلسه تصویب اساسنامه جدید و سایر موارد در اختیار مجمع با محوریت افزایش نقش جامعه صرافان با حضور جمع کثیری از صرافان برگزار شد. در این جلسه ضمن تصویب اساسنامه جدید، نام کانون صرافان به «جامعه صرافان» تغییر کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این جلسه در راستای آگهی دعوت انتشاریافته در روزنامه کثیرالانتشار در یکم شهریورماه سال جاری با موضوع تصویب اساسنامه جدید و سایر مواردی که در حیطه اختیارات مجمع عمومی فوق‌العاده است، برگزار شد.

در این جلسه با انتخاب هیئت‌رئیسه مجمع توسط اعضا، اساسنامه جدید مورد تأیید بانک مرکزی با رأی قاطع به تصویب اعضای جامعه صرافان رسید.

در اساسنامه جدید ضمن تغییر اصلاحات لازم، عنوان کانون صرافان ایرانیان به جامعه صرافان تغییر یافت. همچنین دامنه فعالیت ١٠گانه صرافان در اساسنامه قبلی به منظور افزایش نقش و همکاری جامعه صرافان با بانک مرکزی به ١۵ مورد در اساسنامه جدید تغییر یافت.

با برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده و تصویب اساسنامه جدید که با رویکرد حمایت بانک مرکزی از صرافی‌های قانونمند برگزار شد، ضمن افزایش تعاملات سازنده جامعه صرافان با بانک مرکزی؛ فرآیند برگزاری سایر مجامع جامعه صرافان ایران تسهیل و نقش سازنده این صنف در بازار ارز کشور تقویت شد.

تغییر نام کانون صرافان به جامعه صرافان و تصویب اساسنامه جدید در حالی اتفاق افتاد که بانک مرکزی اوایل مردادماه سال جاری بعد از ۱۲ سال فعالیت کانون صرافان، ابطال موافقت‌نامه تأسیس این کانون و انحلال آن را به دلیل تخلفات و انحراف از اهداف، موضوع، وظایف و اختیارات در دستور کار قرار داده بود. دبیرکل کانون صرافان نیز در واکنش به این اقدام ضمن تأکید بر اینکه بانک مرکزی حق دخالت در مجمع عادی سالیانه کانون صرافان را ندارد عنوان کرد که کانون صرافان در برگزاری مجمع و پیگیری حقوق خود، تخلفی انجام نداده است.

منبع روابط عمومی بانک مرکزی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.