خبر

هکرهای روسی یک میلیارد رمز عبور را دزدیده‌اند

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

یک گروه هکری روسی حدود یک میلیارد پسورد و رمز عبور کارت‌های اعتباری افراد مختلف را به سرقت برده است. این بزرگ‌ترین سرقت اینترنتی از این نوع است.

یک شرکت امنیتی در میلواکی از این اطلاعات پرده برداشت و اعلام کرد: این اطلاعات شامل اطلاعات محرمانه ۴۲۰ هزار وب سایت به همراه ۲/۱ میلیارد کلمه عبور و رمز عبور است که در این بین ۵۰۰ میلیون آدرس ایمیل هم قرار دارد. این گروه هکری همچنین به سایت‌هایی در داخل روسیه هم حمله کرده‌اند.

براساس این گزارش، این گروه هکری اطلاعات به دست آمده را به فروش نرسانده‌اند، اما از آنها برای ارسال اسپم استفاده می‌کنند. در همین حال گفته می‌شود که این گروه هکری ارتباطی با دولت روسیه ندارد. همچنین اعلام شده که این گروه هکری که عمدتا افراد ۲۰ ساله هستند و در جنوب روسیه مستقر هستند، تعداد آنها کمتر از ۱۲ نفر برآورد شده است.

منبع: آی‌تی ایران

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */