راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

مدیرعامل شاکیلید سرویس امضامی و آشنامی را معرفی کرد/ هدایای ویژه‌ شاکیلید برای مشتریان در روزهای نمایشگاه الکامپ

شرکت شاهراه اعتماد کلید (شاکیلید) با دو سرویس امضای دیجیتال همراه (امضامی) و احراز هویت غیرحضوری دیجیتال (آشنامی) و دو پکیج تخفیفی ویژه الکامپ و دو طرح هدیه در بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) حضور دارد.

شاکیلید با هدف نمایش سهولت و سرعت در خروجی کار به واسطه همکاری با شرکای تجاری و معرفی کاربردهای قانونی امضای دیجیتال سعی کرده که مفهوم امضای دیجیتال را کاربرد‌ی‌تر معرفی کند.

برای مثال طی دو هفته گذشته یکی از برندهای بزرگ لوازم خانگی کشور قراردادهای خود را با نمایندگان، از قراردادهای کاغذی به امضای دیجیتال تغییر داده است. این مجموعه با این رویکرد توانسته یک پروسه زمان‌بر و هزینه‌بر را با استفاده از سرویس‌ امضای دیجیتال سریع‌تر، آسان‌تر و با هزینه کمتر عملیاتی کند.


قابلیت‌های توسعه کاربرد امضای دیجیتال در کشور


به گفته میثم فقیهی، مدیرعامل شاکیلید، این مجموعه در حال حاضر دو راهکار با نام‌های احراز هویت غیرحضوری (آشنامی) و امضای دیجیتال همراه (امضامی) ارائه می‌دهد. در حوزه احراز هویت غیرحضوری کسب‌و‌کارها و مردم به واسطه ثنا، بانک‌ها و قوه قضایی با آشنامی، آشنایی دارند اما در حوزه امضامی اساساً هنوز کاربرد امضا در کشور به اندازه کافی توسعه نیفتاده است.

به گفته فقیهی نمایشگاه محیط مناسبی است که کاربردهای امضا مخصوصا امضای دیجیتال به صورت عمومی‌تر معرفی شوند.

سرویس آشنامی، ارائه‌دهنده سرویس احراز هویت غیرحضوری است. در فرایند احراز هویت آشنامی با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و تشخیص تقلب، عکس و ویدئو با تصویر کارت ملی کنترل می‌شود که امکان تأیید یا رد اطلاعات توسط اپراتور آشنامی کنترل می‌شود. 

مدیرعامل شاکیلید درباره سرویس آشنامی می‌گوید: «این سرویس در حال حاضر به قوه قضائیه و دو بانک ارائه می‌شود. همچنین این سرویس در ابعاد کوچک‌تر در اختیار مجموعه‌ها و کسب‌و‌کارهای کوچک‌تر  قرار گرفته است.»

سرویس دوم شاکیلید امضای دیجیتال همراه است. امضای دیجیتال با استفاده از رمزنگاری، سند کاربران را بدون تغییر و با هویت تأیید شده امضاکننده و درج زمان امضا به سندی حقوقی که در محاکم و قوه قضاییه مورد پذیرش است تبدیل خواهد کرد.

میثم فقیهی با اشاره به شناخته‌شدن راهکار امضامی در بازار بیان کرد: «امضامی، امضای دیجیتال را از توکن‌های سخت‌افزاری که کار با آنها سخت و هزینه‌بر بود را به گوشی‌های هوشمند منتقل کرده است که هم در سرعت، دسترس‌پذیری و هزینه عملکرد مثبت‌تری دارند.»

امضامی یک سرویس ابری است که کاربران بدون نیاز به داشتن به هر گونه زیرساخت می‌توانند از این سرویس بهره‌مند شوند. به گفته مدیرعامل شاکیلید دارندگان امضامی می‌توانند از سایر کاربردهای امضای دیجیتال که در سامانه‌های دیگر تعریف شده‌اند نیز استفاده کنند.


نقش امضامی در صنعت لندتک و لیزینگ


یکی از دشواری‌های سیستم‌های اعتباری اهمیت احراز هویت افراد است. در همین راستا امضامی طی همکاری با تارا در طول زمان نمایشگاه یک طرح هدیه در اختیار کسب‌و‌کارها و افراد قرار داده است. بدین صورت که با نصب امضامی در طول نمایشگاه و دریافت گواهی امضای دیجیتال یک دعوت‌نامه در اختیار کاربران قرار داده می‌شود که افراد با امضای این دعوت‌نامه از اعتبار ۵۰۰ هزار تومانی برای خرید قسطی از تارا برخوردار می‌شوند.

علی حاجی‌زاده مقدم

علی حاجی‌زاده مقدم، عضو هیئت‌مدیره شاکیلید نیز در گفت‌و‌گو با راه پرداخت درباره همکاری جدید امضامی با استارتاپ متاوام بیان کرد: «متاوام یک پلتفرم لیزینگ دیجیتال است که محصولاتشان را از طریق متاوام در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند. چالشی که امضامی در متاوام رفع کرده است؛ حل مسئله امضای قراردادهای کاغذی بوده که توسط کاربر باید صورت می‌گرفته، که این مسئله در حال حاضر با راهکار امضامی حل شده است. بدین صورت کسانی که متاوام را نصب می‌کنند با داشتن تنها امضامی می‌توانند امضای‌ قراردادها و تعهدنامه‌ها را  توسط امضامی انجام دهند به عبارتی فرایند احراز آنها یک مرحله کمتر می‌شود.»


۳ ماه و ۳۰ درصد تخفیف


شاکیلید همچنین برای زمان نمایشگاه دو پکیج ویژه به کسب‌وکارها اختصاص داده است. اولین پکیج مربوط به سرویس امضامی است؛ افرادی که این سرویس را در طول دوره نمایشگاه خریداری می‌کنند سه ماه امضای رایگان دریافت می‌کنند و کسانی که سرویس آشنامی را تهیه می‌‌کنند از ۳۰ درصد تخفیف بهره‌مند می‌شوند.

به گفته میثم فقیهی راه‌حل‌های امضامی و آشنامی اعتماد در روابط را افزایش می‌دهند. او می‌گوید: «احراز یک هویت است و امضا هویت پایدار است. هرچیزی که امضا شود تا ابد مشخص می‌کند که توسط چه کسی و کجا و چه زمانی امضا شده است. در سطح بعدی ما اعتماد بین‌کسب‌و‌کارها افزایش می‌دهیم و در گام بعدی اعتماد را در سطح جامعه بالا می‌بریم و در همین راستا سطح تمدن رشد می‌یابد. این دو سرویس به نوعی باعث رشد تمدن می‌شوند و جا دارد که شرکت‌های حاضر در این حوزه فعالیت بیشتری داشته باشند.

غرفه شاهراه اعتماد کلید (شاکیلید) در بیست‌وششمین نمایشگاه الکامپ (الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، در سالن ۷ غرفه ۳۰۸ (غرفه شاکیلید) از تاریخ ۴ الی ۷ تیر دایر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.