راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

سامانه تی‌بی‌پلاس در الکامپ 26 رونمایی شد

ایران‌کیش در نمایشگاه الکامپ بیست‌وشش سامانه تی‌بی‌پلاس را معرفی کرد. سامانه تی‌بی‌پلاس با ایجاد شبکه منحصربه‌فرد، شرایط تسهیل‌شده‌ای از خرید را در اختیار فروشندگان کالا و خدمات قرار می‌دهد. در این سامانه تأمین‌کنندگان محصول با ایجاد حساب‌های کاربری می‌توانند مشتریان کلان خود را به بانک معرفی و از طریق شعب بانک، امکان دریافت اعتبار جهت خرید اعتباری را برای آنها مهیا کنند.

به گزارش روابط عمومی کارت اعتباری ایران‌کیش، این محصول برای اصناف مختلف و در جهت مدیریت تعاملات اعتباری بین تأمین‌کننده محصولات و مشتریان آنها راه‌اندازی شده و به این وسیله زنجیره پرداخت اعتباری در اصناف مختلف تکمیل می‌شود. از جمله مزایای این طرح می‌توان به حذف کامل چک از چرخه مبادلات و کاهش هزینه‌های مالی در صنایع مختلف اشاره کرد. این سامانه برای نخستین‌بار در الکامپ معرفی شد.

رضا محمدی، معاون توسعه کسب‌وکار شرکت ایران‌کیش با اشاره به مزیت‌های این سامانه در مدیریت ارتباطات کلان (B2B) گفت: «در این پلتفرم قابلیتی برای مشتریان بانکی ایجاد شده تا از تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان کلان کالاها اجناس به‌ صورت قسط و اعتباری خریداری شود. بزرگ‌ترین حسن این کار حذف چک از معاملات است و ما ارتباط مستقیمی بین مشتریان بانک و تأمین‌کنندگان کلان ایجاد می‌کنیم. بدین ترتیب هم مشتری از بابت اینکه جنس خودش را از تأمین‌کننده معتبر می‌گیرد خیالش راحت است و هم تأمین‌کننده و فروشنده که جنس‌شان را در قالب تسهیلات و اعتبار به فردی می‌فروشند از بازپرداخت اقساط خیال آسوده دارند. فردی که از تی‌بی‌پلاس استفاده می‌کند با مراجعه به سیستم، اعتبارسنجی شده و بر اساس اعتبارسنجی صورت‌گرفته، تضامین خودش را به بانک ارائه می‌دهد و در این سامانه می‌تواند اقدام به خرید اعتباری کند.»

در حال حاضر این سامانه در حوزه فروش محصولات تلفن همراه فعالیت خود را آغاز کرده و به‌زودی مجموعه‌های دیگری به این سامانه اضافه می‌شوند تا تی‌بی‌پلاس پلتفرم کاملی باشد و مشتریان بانکی بتوانند اکثریت نیازهای خودشان را در این محیط فراهم کنند. ایران‌کیش بحث فنی و درگاه واسطی که تمام شرکت‌ها می‌توانند در این پلتفرم سایت‌های خودشان را خیلی راحت طراحی کنند و مبتنی بر پرداخت اقساط باشد را فراهم کرده است.

او اظهار داشت: «بازپرداخت اقساط نیز توسط بانک تجارت تضمین شده و به صورت خودکار در موعد مقرر انجام می‌پذیرد و در نتیجه این فرآیند برنامه‌ریزی، گردش و مراودات مالی تأمین‌کننده و مشتری را تسهیل خواهد کرد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.