راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

در آخرین روز از نمایشگاه اینوتکس 2023 / اپلیکیشن «جاده لجستیک» رونمایی شد

هم‌زمان با آخرین روز برگزاری نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس، مراسم رونمایی اپلیکیشن هوشمند مدیریت حمل بار «جاده لجستیک» در هاب رسانه نمایشگاه برگزار شد. در این مراسم شیخی، مدیرعامل شرکت ابتکارآفرینان افق اندیشه و محمد فرجود، مدیرعامل هلدینگ فناوری و نوآوری بانک تجارت (تفتا) حضور داشتند.

به گفته شیخی، شرکت ابتکارآفرینان افق اندیشه با دانشجویان دانشگاه اهواز کار خود را آغاز کرده و اکنون رتبه نخست در بین بازارگاه‌های حمل‌ونقل را به دست آورده است. مدیرعامل این شرکت فعال در حوزه حمل‌ونقل و باربری در هاب رسانه به خبرنگاران گفت: «سه‌پنجم راننده‌های سراسر کشور زیرمجموعه این شرکت هستند و خدمات باربری را انجام می‌دهند. محصول تازه یعنی برنامه جاده لجستیک صفر تا صد مراحل حمل بار اعم از تخصیص باربری، تخصیص راننده و ناوگان، صدور بارنامه و بیمه بار، پرداخت کرایه راننده و کمیسیون باربری را به‌صورت آنلاین، حمل و تحویل بار در مقصد انجام می‌دهد و برای مدیریت بهتر و کنترل فرایند حمل بار و دریافت گزارش‌های مختلف  پنلی اختصاصی در اختیار صاحبان بار، باربری‌ و راننده قرار می‌دهد.»

فرجود با اشاره به سرمایه‌گذاری بانک تجارت در این شرکت به‌واسطه تکنوتجارت کشور اظهار کرد: «فعالیت‌های بانک تجارت در حوزه نوآوری از سه سال پیش شتاب بیشتری به خود گرفته است.  وظیفه هلدینگ تخصصی فناوری بانک تجارت این است که تعامل بانک تجارت را با اکوسیستم تقویت کند. امروز این محصول با سرمایه‌گذاری تکنوتجارت رونمایی می‌شود.»

او در ادامه بیان کرد: «شرکت تکنوتجارت به طور اختصاصی در سرمایه‌گذاری خطرپذیر فعالیت می‌کند. در حال حاضر اکثر بانک‌های دنیا با اکوسیستم نوآوری و خلاق در تعامل هستند. ما هم سعی می‌کنیم در کنار دیگر سرمایه‌گذاری‌هایمان، با اکوسیستم نوآوری کشور در تعامل باشیم. در هلدینگ تفتا روی موضوعات مختلفی چون پرداخت، وام‌دهی و به‌طور کلی فین‌تک سرمایه‌گذاری می‌کنیم.»

فرجود گفت: «یکی دیگر از ابعاد فعالیت تفتا، هم‌افزایی بین شرکت‌های هلدینگ تفتا است. همچنین در حوزه‌های وام‌دهی خرد، لندتک و پرداخت الکترونیک فعال هستیم.»

مدیرعامل هلدینگ تفتا با اشاره به سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه‌های ریسک‌پذیر اظهار کرد: «همواره سعی کرده‌ایم حامی فکرهای نو و خلاق باشیم و تفاهم‌نامه‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها انجام داده‌ایم.»

شیخی، مدیرعامل محصول جاده نیز در این مراسم، با اشاره به اینکه در عرصه حمل بار تاکنون سه اپلیکیشن عرضه کرده‌اند، گفت: «محصول اول ما «جاده رانندگان» بود که در آن رانندگان سراسر کشور و رانندگان حمل باری بین‌شهری سراسر کشور در این زیرساخت عضویت دارند و در حمل بار بین‌شهری فعالیت می‌کنند. بیش از حدود 72 هزار نفر از فعالان حوزه حمل بار هم در سامانه «جاده باربری» ما عضویت دارند، این زیرساخت ما ارتباط بین صاحب بار و راننده را فراهم می‌کند تا به‌ سرعت‌بخشی انتقال و حمل بار بین مبدأ تا مقصد کمک کند.»

شیخی اظهار کرد: «در این محصول، صاحب بار از طریق اپلیکیشن ما بار خود را ثبت می‌کند و از زمان ثبت، صفر تا صد حمل بار از قبیل تخصیص باربری، تخصیص راننده حمل بار تا مقصد و در نهایت تحویل بار را ما بر عهده می‌گیریم. صاحب بار از ابتدا تا انتها مسیر حرکت خودرو و وضعیت حمل بار خودش را می‌بیند و در نهایت بار به مقصد رسیده و تحویل داده می‌شود و کد تحویل برایش ارسال خواهد شد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.