راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

توکن آربیتروم (ARB) به صرافی رمزینکس اضافه شد

صرافی ارز دیجیتال رمزینکس توکن بومی آربیتروم با نام اختصاری ARB را به‌تازگی به لیست ارزهای خود اضافه کرده است. دسترسی به این توکن در ایران به تازگی توسط صرافی رمزینکس امکان پذیر شده است و این صرافی در تاریخ اعلام شده (23 مارس) همزمان با لیست شدن این ارز در صرافی‌های مطرح دنیا مانند بایننس، کوکوین، هوبی و… آربیتروم را در بازار معاملاتی پلتفرم خود فعال خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی صرافی رمزینکس، کاربرانی که ایردراپ به آنها  تعلق گرفته است می‌توانند بعد از آزادسازی توکن‌های خود، نسبت به واریز arb به رمزینکس اقدام و در بازار رمزینکس معامله کنند. بازار این توکن هم اکنون نیز در رمزینکس قابل مشاهده است اما تا زمان بازگشایی، بازار آن در حالت غیرفعال قرار دارد. برای دسترسی به این توکن در ایران می‌توان به سایت یا اپلیکیشن‌های رمزینکس مراجعه کرده و این توکن محبوب و نوپا را در ایران نیز خریدوفروش کرد.


شبکه آربیتروم چیست؟


شبکه آربیتروم پروژه‌ای است که برای رفع نواقص شبکه اتریوم مخصوصا مقیاس‌پذیری آن  به وجود آمده است و باعث کم‌تر شدن هزینه‌های این شبکه می‌شود. به عبارت دیگر آربیتروم یکی از راه‌حل‌های لایه دوم شبکه اتریوم است که به عنوان یک رول آپ بهینه سازی به منظور انتقال اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آربیتروم یک شبکه کاربردی است که بسیاری از شبکه‌های دیفای به دنبال اجرای آن در جهت بهبود شبکه و کم‌تر شدن هزینه‌ها هستند. البته این شبکه تنها شبکه لایه دوم اتریوم نیست و شبکه‌های دیگری نیز هستند اما مزایای این شبکه بسیار کاربردی‌تر و بیشتر از مابقی شبکه‌هاست و به همین دلیل خواهان بیشتری نسبت به شبکه‌های دیگر لایه دوم اتریوم دارد.


اهداف آربیتروم


هدف آربیتروم را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

امنیت بدون نیاز به اعتماد: امنیت آن وابسته به امنیت شبکه اتریوم است و تنها با وجود یک بازیگر صادق می‌توان از امنیت نتایج لایه دو اطمینان حاصل کرد.

تطبیق کامل با اتریوم: آربیتروم قادر به اجرای قراردادهای هوشمند و تراکنش‌ها بدون کوچک‌ترین تغییری است(در قیاس با رول‌آپ‌های ZKP ) چرا که تطبیق کامل با ماشین مجازی اتریوم (EVM) دارد.

مقیاس‌پذیری: با انتقال محاسبات و فضای ذخیره‌سازی به خارج از زنجیره، امکان حصول نرخ تراکنش بالاتر فراهم می‌شود.

هزینه تراکنش حداقلی: طراحی ویژه آربیتروم منجر به کاهش هزینه تراکنش می‌شود.


توکن آربیتروم


چندی پیش شبکه آربیتروم اعلام کرد که روز پنج‌شنبه به تاریخ ۲۳ مارس که سوم فروردین‌ماه است، توکن بومی خود را میان اعضای جامعه خود ایردراپ خواهد کرد. این توکن به دارندگان این قابلیت را می‌دهد تا مستقیما بر روی پروژه‌های آربیتروم تأثیر بگذارند و در تصمیمات آن شرکت کنند. کل موجودی این توکن در حدود ۱۰ میلیارد توکن است که حدود ۵۶ درصد آن در اختیار جامعه آربیتروم قرار دارد.

طبق ادعا تیم آربیتروم، این توکن و ایردراپ به کسانی تعلق خواهد گرفت که قبلا در این شبکه فعالیت داشته‌اند. فعالیت کاربران شبکه آربیتروم، بر اساس مدت‌زمان فعالیت و حجم تراکنش‌های انجام شده در این شبکه سنجیده و متناسب با آن ایردراپ انجام می‌شود.

متقاضیان برای دریافت این ایردراپ اگر واجد شرایط آن هستند، می‌توانند به سایتی که این جامعه معرفی کرده است مراجعه و توکن‌های خود را برداشت کنند.

منبع رمزینکس
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.