راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

خداحافظی دولت با کاغذ؛ صورت حساب‌ها آنلاین می‌شوند

بر اساس دستور دولت مقرر شده با توجه به راه اندازی کامل سامانه نظارت آنی خزانه داری کل کشور با نام «سناما»، کلیه دستگاههای اجرایی صورت حساب دریافت و پرداخت ماهانه و نهایی خود را به صورت آنلاین ارسال کنند.

یکی از تکالیف مهم قانونی که بر اساس برنامه پنجم توسعه بر عهده دستگاههای اجرایی گذاشته شده، این است که بر اساس ماده ۴۶ برنامه مذکور، کلیه دستگاههای اجرائی مکلفند تا پایان سال دوم برنامه نسبت به ارسال و دریافت الکترونیکی کلیه استعلامات بین دستگاهی و واحدهای تابعه آنها با استفاده از شبکه ملی اطلاعات و رعایت امنیت اقدام کنند.

این تکلیف مهم و ضروری که ضمن بالا بردن امنیت تبادلات، صرفه جویی های فراوانی را نیز به همراه دارد به دلایل مختلف در بازه زمانی مذکور و به صورت کلی عملیاتی نشد اما به نظر می رسد در دولت جدید، فعالیتهای مختلفی برای اجرایی شدن آن صورت گرفته است که نمونه مهم آن «حذف کاغذ از پرداختهای مالی دستگاههای اجرایی» است. 

بر اساس بخشنامه ۲۶ فروردین ماه سید رحمت الله اکرمی معاون نظارت مالی و خزانه دار کل کشور خطاب به مدیران کل امور مالی دستگاهاهی اجرایی که نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، مقرر شده با توجه به راه اندازی کامل سامانه نظارت آنی خزانه داری کل کشور با نام “سناما”، کلیه دستگاههای اجرایی صورت حساب دریافت و پرداخت ماهانه و نهایی خود را به صورت آنلاین ارسال کنند.

منبع: صبحانه آنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.