راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

ارز دیجیتال کرو دائو (CRV) در نوبیتکس فهرست شد

ارز دیجیتال کرو دائو (CRV) به صرافی نوبیتکس اضافه شده و امکان خریدوفروش آن در صرافی نوبیتکس فراهم شده است و کاربران بازار رمزارز می‌‎توانند این ارز دیجیتال را در دو بازار ریالی و تتری معامله کنند.

به گزارش روابط عمومی نوبیتکس، کرو دائو توکن، ارز دیجیتال بومی صرافی غیرمتمرکز کرو است. همان‌طور که از نامش پیداست، این توکن نقش دائو یا حاکمیتی اکوسیستم کرو را هم بازی می‌کند. درواقع، دارندگان توکن کرو دائو می‌توانند به اندازه سهم‌شان از بازار این توکن در تصمیمات شبکه تأثیرگذار باشند.

ارز دیجیتال کرو دائو توکن با نماد اختصاری CRV نمایش داده می‌شود. کرو دائو توکنی مبتنی بر شبکه اتریوم است که در اکوسیستم صرافی غیرمتمرکز کرو فایننس، فرایند مبادله توکن‌های مختلف ERC-20 و استیبل‌کوین‌هایی مثل دای را آسان می‌کند.

کرو برای این کار از بازارساز خودکار استفاده می‌کند؛ به این معنی که به‌جای استفاده از دفترچه سفارشات، از استخرهای نقدینگی برای مچ کردن سفارشات استفاده می‌شود. هر استخر نقدینگی شامل یک جفت‌ارز است.

کاربران می‌توانند با تأمین نقدینگی برای این استخرها، بخشی از کارمزد معاملات را به‌عنوان پاداش دریافت کنند. برای این کار، کاربر باید هر دو توکن از یک جفت‌ارز را در استخر نقدینگی واریز کند تا بتواند بخشی از کارمزدها را دریافت کند.

کرو علاوه بر این استخرها، معاملات را در سایر صرافی‌های غیرمتمرکز هم انجام می‌دهد تا علاوه بر استفاده از نقدینگی آن صرافی‌ها، کارمزد و لغزش معاملات را هم کاهش دهد. لغزش در قیمت معامله یکی از مفاهیم مهم در صرافی‌های غیرمتمرکز است که مقدار انحراف قیمت معامله از قیمت سفارش را نشان می‌دهد. یکی از مزیت‌های مهمی که یک صرافی غیرمتمرکز می‌تواند ارائه دهد، پایین بودن مقدار لغزش قیمت است.

این پروژه در سال 2020 تأسیس و راه‌اندازی شد و یکی از پروژه‌های مهم در حوزه مالی غیرمتمرکز محسوب می‌شود و از زمان راه‌اندازی، به بخش مهمی از بازار تبادلات مالی غیرمتمرکز یا دیفای تبدیل شده است.

 توکن CRV را به‌عنوان یک توکن اتریومی می‌توان در هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند نگهداری کرد. ارز دیجیتال کرو دائو (CRV) در حال حاضر در رتبه 89 کوین‌مارکت کپ قرار دارد و در محدوده قیمتی 0.5207 دلار معامله می‌شود. جالب است بدانید که این رمزارز قیمت 6.5 دلار را نیز در روزهای اوج بازار صعودی ارزهای دیجیتال تجربه کرده است. هم‌اکنون از سه میلیارد و 30 میلیون توکن CRV، حدود 531 میلیون توکن آن در گردش است.

خریدوفروش ارز دیجیتال کرو دائو توکن در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس به دو صورت سفارش سریع و معین در دو بازار ریالی و تتری امکان‌پذیر است. در سفارش سریع، خریدوفروش کاربران به‌صورت آنی با قیمت بازار صورت می‌گیرد، اما در خریدوفروش معین شما می‌توانید مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید. در این روش، پس‌ از اینکه کاربری دیگر با این قیمت حاضر به خرید یا فروش بود، معامله صورت می‌گیرد.

با رشد اقتصاد غیرمتمرکز و جلب توجه فعالان دنیای رمزارز به حوزه دیفای و صرافی‌های غیرمتمرکز، در آینده نزدیک بیشتر در مورد پروژه‌های دیفای؛ به‌ویژه کرو خواهیم شنید. مهاجرت اتریوم به سازوکار اثبات سهام و احتمال کاهش چشمگیر کارمزدهای این بلاکچین در آینده نزدیک، کمک بزرگی به پیشرفت اکوسیستم‌‌هایی خواهد کرد که برپایه اتریوم شکل گرفته‌اند؛ صرافی غیرمتمرکز کرو هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت