راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

آخرین وضعیت اتصال دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی به درگاه ملی خدمات هوشمند / اتصال کامل 10 دستگاه به درگاه ملی مجوزها

وزارت اقتصاد اعلام کرد: «با گذشت نزدیک به ۱۰ ماه از الزام دستگاه‌ها به صدور مجوزهای مربوطه از طریق درگاه ملی مجوزها، ۱۰ دستگاه به صورت صددرصدی به این درگاه متصل شده‌ و عملکرد هفت دستگاه هنوز در اتصال به درگاه صفر است.»

به گزارش وزارت اقتصاد، بررسی میزان اتصال مجوزهای دستگاه‌ها به درگاه ملی مجوزها تا ۲۵ آذرماه سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد از مجموع چهار هزار و ۴۱۲ مجوز دستگاهی، سه هزار و ۷۲ مجوز به درگاه ملی مجوزها متصل نشده؛ ۱۰ دستگاه به صورت صددرصدی متصل بوده و هفت دستگاه کاملاً قطع هستند.

سازمان انرژی اتمی ایران، سازمان نظام مهندسی کشاورزی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت نیرو، سازمان صداوسیما، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت نفت، صندوق نوآوری و شکوفایی و وزارت آموزش‌وپرورش به صورت صددرصد مجوزهای خود را به درگاه ملی مجوزها آورده و بیشترین درصد اتصال مجوزها به این درگاه را داشته‌اند.

اما کانون وکلای دادگستری، سازمان نظام مهندسی ساختمان، سازمان برنامه‌وبودجه، وزارت کشور، شهرداری‌ها، قوه قضائیه و دبیرخانه هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور هنوز هیچ‌یک از مجوزها را به درگاه ملی مجوزها متصل نکرده‌اند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت امور اقتصادی و دارایی بیش از ۹۶ درصد مجوزهای خود را به این درگاه آورده‌اند. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ۹۱ درصد و وزارت راه‌وشهرسازی ۸۴ درصد اتصال به درگاه ملی مجوزها داشته‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت