راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

عبدالرشیدی یکی از دو مجری گفت‌وگوی امشب با رئیس جمهور

در فاصله کمتر از 9 ساعت تا پخش گفت‌وگوی زنده تلویزیونی رییس جمهور، اسامی مجریان این برنامه اعلام شد.

علی اکبر عبدالرشیدی و سودابه حسنی‌دخت دو مجری تلویزیونی هستند که در نهایت نامشان برای اجرای گفت‌وگوی زنده تلویزیونی حسن روحانی با مردم اعلام شد.پیش از اعلام نام این افراد، مدیر کل روابط عمومی سازمان صداوسیما در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی نحوه انتخاب مجریان گفت‌وگوی زنده تلویزیونی رییس جمهور خاطرنشان کرد: صداوسیما برای اجرای این برنامه چند تن از مجریان توانمند در اجرا را به ریاست جمهوری معرفی کرده است که با هماهنگی و توافق طرفین، از بین این چند نفر، یک یا دو نفر برای اجرای این گفت‌وگو انتخاب می‌شوند.

 .

اما مجریان انتخاب شده برای این گفت‌وگو چه سوابقی دارند؟

.

علی اکبر عبدالرشیدی

علی‌اکبر عبدالرشیدی 65 ساله اهل کرمان است. این روزنامه نگار، مترجم، نویسنده و خبرنگار ایرانی اجرای اولین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی حسن روحانی در مقام رییس جمهور با مردم را هم به تنهایی عهده‌دار بود.

ali-Akbar-Abdol-rashidi-sina-Index-way2pay-93-02-09

عبدالرشیدی علاوه بر خبرنگاری، در برنامه های مختلف تلویزیونی به عنوان مجری نیز حضور داشته است. برخی از این برنامه‌ها به صورت تک برنامه بوده و تعدادی دیگر در قالب مجموعه‌های چند قسمتی به صورت زنده یا ضبط شده پخش شده اند.

تعدادی از این برنامه‌ها عبارتند از:

  • پرتو (شبکه چهار- علمی- زنده)
  • شماوسیما (شبکه یک-رسانه- ضبط شده)
  • الف، ب، بورس (شبکه بازار- آموزش بورس- ضبط شده)
  • اجرای شما و سیما از دیگر کارهای این مجری تلویزیون محسوب می‌شود

عبدالرشیدی که نیمه دوم سال 92 در ایسنا حاضر شده بود، درباره سوابقش می‌گوید: 47 سال است در رسانه‌ام. کارم را از رادیو شروع کردم. اول پژوهشگر بودم و در حوزه ایران‌شناسی و فرهنگ مردم با مرحوم سیدابوالقاسم انجبی شیرازی کار می‌کردم و بعد در سال 50 به تلویزیون منتقل شدم و در برنامه «خبر در خبر» تلویزیون در واحد مرکزی خبر بودم.

بعد از آن خبرنگار در حوزه‌های بین‌المللی بودم، خبرنگار اعزامی لندن هم بودم ولی سازمان‌های مختلف بین‌المللی را پوشش می‌دادم، کشورهای مختلفی می‌رفتم و بعد به ایران برگشتم تا سال 73 و پس از آن بود که مجری برنامه‌های اقتصادی و علمی شدم.»

علی‌اکبر عبدالرشیدی سپس می‌گوید: مهم‌ترین برنامه‌ای که در این دوره داشتم به عقیده‌ی خودم، برنامه «پرتو» بود که هفت سال به روی‌ آنتن رفت و شخصیت‌های ایرانی و جهانی به برنامه می‌آمدند و مباحث آن علمی بود.

موج: گفته مي شود، علي اکبر عبدالرشيدي که در زمان مديرعاملي همتي بر بانک سينا، مشاور او و مديريت روابط عمومي بانک را بر عهده داشت، از بانک سينا خداحافظي کرده و به عنوان مشاور عبدالناصر همتي در بانک ملي ايران مشغول به فعاليت است.

عبدالرشيدي بازنشسته سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران است و به مدت 7 سال مشاور مديرعامل بانک سينا بود.

برخي با مديريت همتي بر بانک ملي ايران پيش بيني کرده بودند که قطعا عبدالرشيدي مديريت روابط عمومي بانک را بر عهده خواهد گرفت اما با توجه به آنکه او بازنشسته صدا و سيما است، عملا براي فعاليت او در بانک دولتي محدوديت وجود دارد ضمن آنکه به نظر مي رسد عبدالرشيدي تمايل چنداني به درگيري هاي اجرايي در بانک بزرگي همچون ملي نداشته باشد. (+)

سودابه حسنی دخت

اما سودابه حسنی‌دخت سومین خانمی است که در مقام مجری در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی حسن روحانی با مردم حاضر می‌شود. پیش از این، ندا سپانلو و سونیا پوریامین به عنوان مجریان گفت‌وگوی زنده تلویزیونی رییس جمهور با مردم انتخاب شده بودند.

sodabe-shahindokht-Index-way2pay-93-02-09

سودابه حسنی‌دخت برای اولین بار است که در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی رییس‌جمهور با مردم به عنوان مجری انتخاب می‌شود.حسنی‌دخت بیشتر به عنوان مجری و گوینده شبکه خبر شناخته می‌شود و به تازگی در مراسم روز زن توسط سید عزت‌الله ضرغامی تقدیر شد. خواهر او سوسن حسنی‌دخت نیز در عرصه گویندگی خبر فعالیت دارد و در شبکه تهران فعالیت می‌کند.

منبع: ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت