راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

ارز دیجیتال یرن‌فایننس در نوبیتکس فهرست شد

رمزارز یرن‌فایننس به صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس اضافه شد و کاربران می‌توانند در دو بازار ریالی و تتری آن را معامله کنند.

به گزارش روابط عمومی نوبیتکس، یرن‌فایننس یکی از پلتفرم‌های جدید و کاربردی مربوط به فضای DeFi یا امور مالی غیرمتمرکز بوده و توکن بومی آن که یک توکن اتریومی است با همان اسم و با نام اختصاری YFI شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال به بیت‌کوین فضای دیفای معروف شده و برای حاکمیت پروتکل‌ها در اکوسیستم یرن‌فایننس استفاده می‌شود.

اکوسیستم یرن‌فایننس با هدف ساده کردن استفاده از دیفای و ارائه بیشترین سود سالانه از پروژه‌های دیفای ساخته شد. پروتکل‌های این اکوسیستم بر بستر بلاکچین اتریوم کار می‌کنند و به‌ صورت اتوماتیک فرصت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در DEFI پیدا کرده و از این طریق سود زیادی برای سرمایه‌گذار جمع‌آوری می‌کنند.

نکته مثبت این پروژه، حذف تمامی واسطه‌های مالی مانند بانک‌ها و مؤسسات مالی و سرمایه‌گذاری است. برای رسیدن به این هدف، یرن‌فایننس یک سیستم مشوق‌ خودکار روی رمزارز خود یعنی YFI ایجاد کرده است. محبوب‌ترین پروتکل اکوسیستم یرن‌فایننس، پروتکل همنام این اکوسیستم یعنی همان یرن‌فایننس است که به‌ طور خودکار دارایی کاربران را بین پروژه‌های اعطای وام دیفای مثل Compound، Aave و Dydx جابه‌جا می‌کند تا بیشترین سود سالانه را به کاربر منتقل کند.

در پلتفرم یرن کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را در انواع ابزارهای سرمایه‌گذاری که الگوریتمیک مدیریت می‌شوند، سرمایه‌گذاری کنند.

دارندگان این ارز می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های حاکمیتی پروتکل یرن‌فایننس شرکت کنند. نکته دیگر درباره این پروتکل این است که سازنده این سیستم هیچ توکنی را به‌ عنوان سهم برای خود برنداشته؛ بنابراین رأی‌گیری‌ها خیلی دموکراتیک و عادلانه‌تر از سایر رقبا در حاکمیت یرن‌فایننس برگزار می‌شوند.

پروتکل یرن‌فایننس طوری طراحی‌ شده که می‌توان قراردادهای مختلف بلاکچین اتریوم و سایر صرافی‌های غیرمتمرکز را روی آن مستقر کرد. برای نمونه صرافی‌های Balancer و Curve از جمله این موارد هستند. بخش عمده تمرکز یرن‌فایننس روی ارائه خدماتی است که کاربران بتوانند از وام‌دهی و ترید رمزارزها بهره‌مند شوند.

با این توضیحات می‌توان گفت توکن بومی این اکوسیستم، توکنی دارای ارزش است. قیمت ارز یرن‌فایننس که توکن بومی اکوسیستم یرن‌فایننس است، هم‌زمان با معرفی این پروژه در سال 2020 یک رشد بی‌سابقه را تجربه کرد.

قیمت ارز دیجیتال یرن‌فایننس در حال حاضر در محدوده 6851 دلار است و نکته جالب اینکه این رمزارز پیش از این توانسته قیمت بیت‌کوین را پشت سر بگذارد و به 82835 دلار برسد. حتی در صرافی کوین‌بیس به 93 هزار دلار نیز رسید. عرضه این توکن محدود است؛ طوری که حداکثر 36666 واحد است و تمامی آنها نیز در گردش‌اند. البته این عرضه در صورت رٲی کاربران ممکن است افزایش یابد.

یرن‌فایننس ممکن است برای افرادی که به دنبال کسب سود از رمزارزهای خود هستند و از طرفی هم نمی‌خواهند دارایی خود را به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بسپارند مناسب باشد.

با توجه به سابقه رشد قیمتی و استقبال بی‌سابقه که از ارز YFI شد، برخی سرمایه‌گذاری روی این رمزارز را مناسب می‌بینند و امیدوار به رشد آن هستند.

ارز دیجیتال یرن‌فایننس که در حال حاضر در رتبه 108 کوین‌مارکت کپ است به صرافی نوبیتکس اضافه شده و امکان خریدوفروش آن برای کاربران ایرانی بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد.

منبع نوبیتکس
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.