راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

حرکت ابتکاری دفتر خدمات کسب‌وکار وزارت صمت / بسته دوهزارمیلیاردتومانی تبلیغات کسب‌وکارهای اینترنتی؛ ویژه صداوسیما و شبکه‌های اجتماعی 

امیرحسین اسدی، مدیرکل دفتر خدمات کسب‌وکار وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص بسته حمایتی دوهزارمیلیارد تومانی برای تبلیغات کسب‌وکارهای متضرر از قطعی اینترنت در صداوسیما و شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

مدیرکل دفتر خدمات کسب‌وکار وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با اتاق ایران آنلاین با اشاره به تصمیمات حمایتی این وزارتخانه برای کسب‌وکارهای متضررشده از قطعی اینترنت گفت: «قرار است هزار میلیارد تومان بسته تبلیغات ویژه صداوسیما و هزار میلیارد تومان بسته تبلیغات ویژه شبکه‌های اجتماعی برای حمایت از کسب‌وکارهای متضرر از قطعی اینترنت اختصاص دهیم. به‌ هر حال اگر فیلترینگ برداشته شود از ظرفیت بلاگرها برای جبران صدمات آنها استفاده خواهیم کرد. بحث ما در این مرحله شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی نیست.»

امیرحسین اسدی افزود: «حدود 90 درصد از کسب‌وکارهای حوزه تبلیغات در فضای اینستاگرام دچار مشکل شده‌اند. کسب‌وکارهایی از جنس بلاگرها و تبلیغات در این شرایط تعدیل نیرو داشته‌اند. کسب‌وکارهای خرد در اینستاگرام نیز قطعاً دچار مشکل شده‌اند. متأسفانه مرجع آماری نداریم و از آنجا که بسیاری از این کسب‌وکارها مجوزمحور نبودند، آمار دقیقی هم از آنها نداریم؛ بنابراین بر اساس آمار متفاوتی گفته می‌شود که از 300 هزار تا سه‌ میلیون کسب‌وکار در اینستاگرام دچار مشکل شده‌اند.»

او با تأکید بر اینکه همه کسب‌وکارها در کشور به دلیل قطعی اینترنت بین 5 تا 100درصد دچار آسیب شده‌اند، بیان کرد: «باید بر اساس ضرر و زیان کسب‌وکارها میان آنها دسته‌بندی شود. کسب‌وکارهایی که دچار مشکلات حیاتی شده و تعدیل نیروی زیادی انجام داده‌اند و کسب‌وکارهایی که این تغییرات در حد 5 یا 10 درصد بوده، نباید یکسان حمایت شوند. قصد داریم بر اساس این دسته‌بندی با در نظر گرفتن بسته‌های حمایتی به کمک این کسب‌وکارها بیاییم.»

منبع اتاق ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.