راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

افزایش سهم سداد از کل مبلغ تراکنش‌ها در شهریور ۱۴۰۱

شرکت پرداخت‌الکترونیک سداد موفق شد علاوه بر افزایش سهم خود از کل مبلغ تراکنش‌های شبکه پرداخت، جایگاهش را به‌عنوان سومین شرکت دارای بیشترین مبلغ تراکنش در شهریورماه تثبیت کند.

به گزارش روابط‌ عمومی پرداخت‌الکترونیک سداد، مبلغ تراکنش‌های پذیرش‌شده روی کارت‌خوان‌ها و ابزار پذیرش اینترنتی سداد در شهریورماه به ترتیب 0.45 و 1.7 درصد افزایش داشته است. سداد موفق شد با این افزایش همچنان رتبه سوم بیشترین سهم از مبلغ تراکنش‌ها را معادل با 12.69 درصد حفظ کند.

بر اساس گزارش اقتصادی شاپرک، سهم پرداخت‌الکترونیک سداد از تعداد تراکنش‌های ابزار پذیرش اینترنتی هم با 1.45 درصد افزایش نسبت به مردادماه به 9.35 درصد رسید و به‌ این‌ ترتیب رتبه دوم در افزایش این رسته از تراکنش‌ها نیز به سداد رسید.

بررسی مقایسه‌ای آمارهای شاپرک در مرداد و شهریور 1401 نشان می‌دهد سهم شرکت سداد از مبلغ تراکنش‌های خرید و پرداخت قبض و خرید شارژ نیز به ترتیب 0.6 درصد و 1.48 درصد افزایش داشته است. پرداخت‌الکترونیک سداد همچنین در سهم از کارت‌خوان‌های تراکنش‌دار شاهد رشد بود. پیش‌بینی می‌شود روند صعودی سداد در ماه‌های آینده نیز با اجرای طرح پذیرنده ملی که با همکاری بانک ملی به‌صورت گسترده از ابتدای آبان‌ماه کلید می‌خورد، ادامه داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت