راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک مرکزی اعلام کرد / ارز خدماتی شرکت‌های دانش‌بنیان طی ۴۸ ساعت تأمین می‌شود

سه شنبه ۲۶ مهرماه بانک مرکزی در پی انتشار خبری، اعلام کرد باهدف حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تسهیل در ارائه خدمات ارزی به این شرکت‌ها، شرکت‌های مذکور می‌توانند پس از تأیید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ارائه درخواست به بانک‌های عامل، ارز موردنیاز برای مصارف خرد شامل برگزاری و شرکت در همایش‌های بین‌المللی، هزینه انجام آزمایش‌های علمی و فنی، شرکت در دوره‌های آموزشی و پژوهشی، دریافت گواهینامه‌های بین‌المللی (استاندارد، کیفیت و…) و چاپ مقالات علمی در نشریات خارج از کشور را در مدت 48 ساعت دریافت کنند. 

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، مدت‌زمان فرایند تخصیص ارز برای تمامی گروه‌های کالایی (به‌جز کالاهای اساسی) و خدمات در سایر بخش‌ها، در حال حاضر 30 روز است که این مدت با تصمیم اتخاذشده برای شرکت‌های دانش‌بنیان به دو روز کاهش‌ یافته است.

بانک مرکزی همچنین تأکید کرد تأمین ارز برای مصارف خدماتی، محدود به شرکت‌های دولتی نیست و امکان تأمین ارز خدماتی برای کلیه شرکت‌های فعال در بخش خصوصی، تعاونی‌ها و شرکت‌های هواپیمایی غیردولتی نیز فراهم است.

بر همین اساس، شرکت‌های مذکور می‌توانند ارز موردنیاز برای مصارفی مانند اجاره و حق اشتراک شبکه‌های اطلاعاتی، بازاریابی دیجیتال، آزمایش‌های علمی و فنی و دریافت گواهی‌های بین‌المللی(استاندارد، کیفیت و…)، هزینه‌های سوخت، ناوبری، هندلینگ، حقوق و حق مأموریت پرسنل و عوارض فرودگاهی، حق عضویت‌ها و سایر مصارف خدماتی را پس از ارائه اسناد مثبته، ازطریق بانک‌های عامل تأمین کنند.

همچنین فدراسیون‌ها، کمیته‌های ورزشی (کمیته ملی المپیک و پارالمپیک) و ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی نیز می‌توانند ارز موردنیاز برای مصارفی از قبیل اعزام ورزشکاران به مسابقات قهرمانی، اعطای جوایز و برگزاری مسابقات بین‌المللی را از طریق بانک‌های عامل تأمین کنند.

منبع روابط عمومی بانک مرکزی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت