راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

نصر تهران: توسعه اقتصاد دیجیتال بدون دسترسی به اینترنت ممکن نیست

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در بیانیه‌ای اعلام کرد که توسعه اقتصاد دیجیتال و درنظرگرفتن اهداف توسعه‌‎ای در این زمینه با قطع اینترنت ممکن نیست. همچنین در این بیانیه تأکید شده در شرایطی که در حال‌ حاضر نیازمند جلب اعتماد مردم هستیم، قطع اینترنت به اعتماد کاربران لطمه می‌زند.

در پی قطعی اینترنت در روزهای اخیر و متضررشدن بسیاری از کسب‌وکارها، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در بیانیه‌ای به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، در این بیانیه آمده است: «اتفاقات روزهای اخیر در کشور نشان داد بیش از همیشه نیازمند جلب اعتماد مردم هستیم. ایجاد محدودیت در دسترسی به اینترنت؛ به‌ویژه مسدودکردن شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌هایی که ده‌ها میلیون کاربر دارند، قطعاً به این اعتماد لطمه می‌زند.»

در ادامه این بیانیه با تأکید بر اینکه میلیون‌ها نفر با استفاده از اینترنت کسب روزی می‌کنند، بیان شده است: «میلیون‌ها نفر برای ارتباط با عزیزانشان به این ابزارها وابسته هستند. میلیون‌ها نفر برای سرگرمی و آموزش و کسب اخبار و اطلاعات به اینترنت مراجعه می‌کنند؛ بنابراین مسدود یا محدودکردن اینترنت تنها موجب سلب اعتماد از شهروندان خواهد شد. همچنین کسب‌وکارهای بسیاری برای تداوم فعالیت خود نیازمند اطمینان از کارایی و پایداری اینترنت کشور هستند. چگونه می‌شود اقتصاد دیجیتال داشت، وقتی نمی‌توان از دسترسی مستمر به اینترنت مطمئن بود؟»

در انتهای این بیانیه ضمن بیان اینکه اعضای هیئت‌مدیره نصر تهران در جلسه فوق‌العاده‌ای به بررسی لطمات و ضرر و زیان‌های واردشده به کسب‌وکارها به دلیل قطعی اینترنت خواهند پرداخت، آمده است: «سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مصرانه از نهادهای مسئول می‌خواهد دسترسی به اینترنت را به وضعیت طبیعی برگردانند.»

شب گذشته وزیر کشور در گفت‌وگو با صداوسیما اعلام کرد محدودیت روی شبکه‌های اجتماعی خارجی تا زمان ادامه به گفته او «اغتشاشات» وجود دارد.

احمد وحیدی اعلام کرده بود هرچند این محدودیت‌ها موقتی است، دسترسی به سرویس‌های شبکه داخلی فراهم است و ارائه سرویس از این طریق بدون مشکل ادامه دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت