راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

دستورات قضایی جدید برای اپلیکیشن‌های پرداخت / الزام ثبت خودکار و غیردستی پیامک رمز پویا

کارت‌های هدیه پس از ۵ روز فعال خواهند شد و دارنده کارت بعد از آن اجازه تراکنش خواهد داشت. این دستور قضایی جدید پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران صادر کرده و از چند روز آینده قرار است در برنامک‌های پرداخت و زیرساخت‌های شرکت‌های پرداخت اجرا شود.

براین اساس همچنین تمامی شرکت‌های فعال در حوزه پرداخت ملزم هستند، زمانی اجازه فعال شدن برنامک مرتبط با خدمات بانکی را به مشتری دهند که فیزیک سیم کارت مشتری روی همان سخت‌افزار موبایلی باشد که قصد نصب برنامک موبایلی روی آن گوشی وجود دارد.

به عبارت دیگر اپلیکیشن‌ها در لحظه فعال شدن اجازه ورود دستی کد فعال‌سازی را به کاربر ندهند و برنامک به‌صورت اتوماتیک و هوشمندانه مبادرت به خواندن پیامک‌های حاوی رمز با استفاده از قابلیت Autofill کند.

در کنار این موضوع، تمامی کارت‌های هدیه که از طریق زیرساخت‌های غیرحضوری به مشتریان بانکی(کیوسک‌ بانک‌ها، کارت‌های هدیه اینترنتی و غیره) ارائه می‌شود، پس از ۵ روز کاری از تاریخ صدور فعال شوند و پس از ۵ روز اجازه انجام تراکنش به دارنده کارت داده شود. البته آن دسته از کارت‌هایی که از داخل شعب با احراز هویت مالک حساب صادر می‌شوند، از این فرایند مبرا هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.