راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

راهنمای ثبت‌نام بسته اینترنت رایگان برای سه دهک کم درآمد جامعه

سرپرستان خانوار سه دهک کم‌درآمد یارانه‌بگیران می‌توانند با مراجعه به پنجره واحد خدمات دولت نسبت به فعال‌کردن بسته اینترنت خود اقدام کنند.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات، جواد موحد معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات، درباره نحوه ثبت‌نام دریافت اینترنت رایگان سه دهک کم‌درآمد یارانه بگیر، گفت: «سرپرستان خانوار سه دهک اول دریافت یارانه می‌توانند با مراجعه به پنجره واحد خدمات دولت، بعد از ثبت‌نام وارد صفحه‌ای شوند که گزینه مشاهده وضعیت مشمول بودن دریافت اینترنت رایگان وجود دارد و آن را فعال می‌کنند. در ادامه پیامی برای فعال‌شدن اینترنت رایگان برای شماره تماس ثبت شده ارسال می‌شود درصورتی‌که سرپرست خانوار تمایل به تغییر شماره تماس وارد شده را دارد می‌تواند شماره جدید را وارد و کلمه تأیید را کلیک کند.»

موحد با اشاره به اینکه هر سه اپراتور مشمول این طرح هستند، گفت: «این بسته فقط برای سرپرستان خانوار اختصاص‌یافته است و شماره تماس وارد شده باید به نام سرپرست خانوار باشد.»

درصورتی‌که متقاضیان امکان مراجعه به پنجره واحد خدمات دولت را نداشتند می‌توانند از طریق کد USSD و با واردکردن #۱۲۳۴*۴* در گوشی همراه خود برای دریافت بسته رایگان اینترنت اقدام کنند.
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات تعداد حدودی خانوارهای مشمول این طرح را ۸ میلیون سرپرست خانوار برآورد کرد.

مهدی سالم مشاور فرهنگی وزیر ارتباطات، درباره جزئیات این بسته گفت: «برای تخصیص بسته اینترنت به دهک‌های کم‌درآمد جامعه، اینطور برنامه‌ریزی شده که ۳۰ گیگ اینترنت در قالب ۳ بسته ۱۰ گیگابایتی به ۳ دهک کم درآمد جامعه اختصاص داده شود. این بسته ۴ ماه یکبار، فعال می‌شود و برنامه‌ریزی فعلی برای یک سال آینده است که به واسطه این طرح هر ۴ ماه یکبار، یک بسته اینترنت ۱۰ گیگابایتی برای سرپرست خانوار فعال شود.»

منبع روابط عمومی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.