راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

کارنگ ۵۵ به همراه رمزارز ۲۵ منتشر شد

هفته‌نامه اقتصاد نوآوری ایران، کارنگ به پنجاه‌وپنجمین شماره خود رسید. جدیدترین شماره کارنگ با عکس جلدی از حسین اسلامی، رئیس هیئت‌مدیره سازمان نصر تهران منتشر شده که همراه با گفت‌وگویی مفصل است.

اسلامی معتقد است نصر تهران در دوره ششم در اوج قدرت خود است و توانسته هم با کسب‌وکارها و هم با نهادهای حاکمیتی، ارتباطی مؤثر ایجاد کند. او می‌گوید سازمانی که بخواهد تصمیماتش را پشت درهای بسته بگیرد، قطعاً تشکل صنفی نیست. به همین دلیل به شکل مداوم نشست‌های رسانه‌ای گذاشته‌ایم.

کارنگ در شماره پنجاه‌وپنجم خود گزارشی از نشست سرمایه‌گذاری کارایا تهیه کرده است. در پنجاه‌وششمین نشست سرمایه‌گذاری کارایا پنلی با عنوان «جایگاه سرمایه‌گذاری خطرپذیر در اقتصاد ایران» برگزار شد. محمد خلج، مدیرعامل گروه اسنپ؛ شهاب جوانمردی، مدیرعامل گروه فناپ؛ شهرام شکوری، مدیرعامل هلدینگ طرفه‌نگار و علیرضا صادقیان، معاون استراتژی گروه اسنپ و مدیرعامل اسنپ ونچرز از مهمانان این پنل بودند.

در این شماره در صفحه زنان نوآور گفت‌وگویی با مینا جوان، تولیدکننده محصولات چرمی داشتیم. جوان می‌گوید هرچند شیوع کرونا، مسیر صادرات محصولات آنها را با اختلال مواجه کرده، اما امیدوار است قوی‌تر از گذشته به بازارهای جهانی برگردند.

شماره پنجاه‌وپنجم کارنگ گزارش‌های دیگری نیز در مورد لجستیک، خرده‌فروشی، بیمه مرکزی و اختلاف آن با استارتاپ‌ها تهیه‌ کرده است. افزون بر این، با علیرضا موسوی، مدیرعامل شرکت پرشیا اکسپرس و محمدرضا آشتیانی، بنیان‌گذار قسطا نیز گفت‌وگو کرده‌ایم که می‌توانید متن این گفت‌وگوها را در شماره ۵۵ کارنگ بخوانید.

شماره بیست‌وپنجم ضمیمه هفتگی رمزارز نیز با گزارش مفصلی از رونمایی بانک مرکزی از سندباکس به چاپ رسید. این نشست در اول تیرماه ۱۴۰۱ با حضور علی صالح‌آبادی، رئیس‌کل بانک مرکزی؛ سیدابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای‌ عالی فضای مجازی؛ معاونان و شرکت‌های زیرمجموعه بانک مرکزی و همچنین برخی فعالان کسب‌وکارهای حوزه فین‌تک برگزار شد. 

در ضمیمه هفتگی «رمزارز» با داود محمدبیگی، مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی درباره رمزریال بانک مرکزی گفت‌وگو کردیم. او می‌گوید توسعه قراردادهای هوشمند یکی از دستاوردهای بسیار ارزشمند زیرساخت ایجادشده است که در آن می‌توان از رمزریال به‌عنوان ابزار پرداخت استفاده کرد.

در این شماره یادداشت‌ها و تحلیل‌های جالبی نیز از مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال رمزینکس، مدیرعامل صرافی مزدکس و مدیرعامل هلدینگ نیک‌اندیش در مورد متاورس، رمزریال و کریپتوریال می‌خوانید.

کارنگ و رمزارز را می‌توانید به‌صورت رایگان از سایت این هفته‌نامه دانلود کنید. همچنین می‌توانید اشتراک هفته‌نامه کارنگ را از سایت آن دریافت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.